archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2005 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
31.1.Prusek si v Liberci zachytalLIB - ZNO 2:1, 44.kolo | GaZL i b e r e c - Znojemský gólman Martin Prusek předvedl v zápase proti Liberci další ze svých skvělých výkonů. Byl oporou svého týmu a stejně jako jeho protějšek Milan Hnilička byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Hlavně jeho zásluhou si Orli odvezli ze severu Čech cenný bod. Po celý zápas si nemohl stěžovat na nedostatek práce, podařilo se mu krýt třiatřicet střel nebezpečných libereckých Tygrů. „Zachytal jsem si dobře. Hlavně v začátku zápasu to bylo těžké a ke konci, když hrál Liberec přesilovky, tak měli velký tlak,“ svěřuje své pozápasové dojmy Prusek.
31.1.Fotografie z utkání v LiberciLIB - ZNO 2:1, 44.kolo | HoRL i b e r e c - V posledních dvou zápasech se Orlům střelecky nedařilo. Proti Varům neskórovali ani jednou, proti Bílým Tygrům jim jediná branka přinesla zisk jednoho bodu. V Liberci se hrál pohledný, svižný hokej s mnoha osobními souboji, ze kterých si znojemští hráči odnesli několik šrámů a zranění. Do konce základní části zbývá osm zápasů a ve hře je tak čtyřiadvacet bodů, proto je stále reálná šance se dostat mezi osmičku nejlepších.
30.1.Orli neudrželi vedení a vezou pouze bodLIB - ZNO 2:1, 44.kolo | Jan Mráček, BaML i b e r e c - Po první třetině zápasu s Bílými Tygry skóre velmi připomínalo předchozí souboj Orlů s Karlovými Vary. To už se znojemští střelci nedokázali prosadit celé čtyři třetiny, přesněji více než 90 minut. Důležité okamžiky přišly v polovině utkání, kdy Znojmo využilo dvojnásobnou přesilovku Tomanem, o chvíli později však liberecký Vrbata odpověděl rovněž v početní výhodě. Třetí třetina patřila domácím, tentokrát museli přestát dvojité oslabení hosté. Gólman Prusek se překonával a jen díky němu došel zápas až do prodloužení. 29 vteřin před koncem nastaveného času si najel do dobré pozice obránce Tygrů Jiruš a uzmul pro svůj tým bonusový bod.
29.1.Orlím zrakem: 44. kolo LIB - ZNOLIB - ZNO 2:1, 44.kolo | BaMZ n o j m o - V honbě za důležitými Znojemští orli v pátek neuspěli proti týmu z nižších pater tabulky, druhý víkendový zápas je čeká v neděli rovněž na soupeřově ledě, celku HC Bílí Tygři Liberec. Mužstvo ze severu Čech letos prožívá vydařenou sezónu, po výhře nad Jihlavou v posledním kole poskočilo se 76 body na průběžnou třetí příčku. Orli naopak klesli na desáté místo, protože Litvínov porazil třinecké Oceláře a díky lepšímu skóre i bilanci při shodném počtu 59 bodů je o krůček blíž vytoužené osmičce.
28.1.Znojemští prohráli nejtěsnějším rozdílemKVA - ZNO 1:0, 43.kolo | Karel Psohlavec, BaMK a r l o v y V a r y - Znojemští orli přišli na západě Čech o svou letošní karlovarskou neporazitelnost, když ve vyrovnaném utkání podlehli Energetikům fotbalovým výsledkem 0:1 poté, co po dvou třetinách svítilo na ukazateli bezbrankové skóre. Souboj reprezentačních brankářů tak vyzněl lépe pro domácího Málka, jehož nedokázal nikdo z Orlů překonat, a tak si hokejový cestovatel připsal třetí nulu v dresu Varů. Golman Orlů Prusek pochytal přes třicet nebezpečných střel, nestačil pouze na přesnou trefu útočníka Košťála v úvodu třetí třetiny.
27.1.Orlím zrakem: 43. kolo KVA - ZNOKVA - ZNO 1:0, 43.kolo | BaMZ n o j m o - Důležité utkání na západě Čech proti karlovarské Energii sehrají v pátek Znojemští orli. Jeho výsledek, resp. bodový zisk může zamíchat pořadím v tabulce kolem hranice postupové osmičky. Orli si díky vítězství nad Třincem udrželi devátou příčku, za nimi však nebezpečně dotírá Litvínov. Osmá Plzeň má dvoubodový náskok. Karlovarští mají také stále ještě naději na play-off, i když ze dvanácté příčky, kterou okupují s 50 body, to nebudou mít snadné.
26.1.Fotografie z utkání proti TřinciZNO - TRI 5:1, 42.kolo | HoRZ n o j m o - Třinec ve Znojmě ničím nepřekvapil, Orli s naprostým přehledem tým Ocelářů porazili. Gólů mohlo být v třinecké síti daleko víc, ale znojemští hráči si potom už spíš jen hráli a snažili se své akce více dekorativně ozdobit barokními prvky. Tentokrát naleznete mezi fotografiemi malou zajímavost, a to puk, se kterým se hrají ve znojemské Hostan aréně extraligová utkání.
26.1.Nejstarší Orel opustil hnízdoBaMZ n o j m o - Po dohodě s vedením ukončil své působení ve znojemském dresu obránce Karel Soudek. Hráč, který ve Znojmě nastupoval od první extraligové sezóny 1999-2000, byl po celou dobu nejstarším a zároveň nejzkušenějším obráncem mužstva. Jeho kvality a výkony nesčetněkrát přispěly k důležitým vítězstvím Orlů a v následujících tuhých bojích o play-off budou jistě chybět. Jednačtyřicetiletý bek se však v poslední době potýkal s vleklými problémy se zády a nemohl hrát, což byl hlavní důvod jeho odchodu.
25.1.Orli měli utkání od začátku pod kontrolouZNO - TRI 5:1, 42.kolo | BaMZ n o j m o - První třetina utkání s Třincem, kterou Orli vyhráli 3:0, v podstatě rozhodla o jejich vítězství na domácím ledě a zisku důležitých tří bodů. Úspěšnými střelci v první části, kdy se hosté téměř k ničemu nedostali, byli Straka, Erat a Blatný. Druhé dějství měli Znojemští rovněž téměř celé pod kontrolou a na rozdíl čtyř branek zvyšoval Pucher. V jejím závěru však Oceláři dokázali vstřelit branku Králem. Poslední dvacetiminutovku Orli odehráli znovu s přehledem a pomáhala jim i nervozita a častá vyloučení hostí. Pátý uspěch zaznamenal Bičánek a stanovil tak konečnou podobu skóre.
25.1.Blatný a Kuboš se dostávají do tempaZNO - TRI 5:1, 42.kolo | GaZZ n o j m o - Své teprve šesté utkání v české extralize odehrál proti Třinci útočník Zdeněk Blatný. V sedmnácti letech odešel do zámoří, kde strávil šest sezón a zahrál si i NHL za Atlantu Thrashers. Před příchodem do Znojma okusil i finskou SM-liigu v dresu Pelikánů z Lahti. Po asistenci z utkání se Vsetínem si připsal svůj první extraligový gól, v tomto zápase třetí, uklidňující. Drama se nekonalo, Znojmo si dokázalo zasloužené vítězství pohlídat až do konce. „Po první třetině jsme vedli 3:0 a spokojení s vedením jsme se trošku nekoncentrovali a možná i trošku vypustili. Nakonec jsme vyhráli 5:1, takže to dopadlo dobře,“ libuje si.
24.1.Orlím zrakem: 42. kolo ZNO - TRIZNO - TRI 5:1, 42.kolo | BaMZ n o j m o - Po kratší pauze, vyplněné víkendovým Utkáním hvězd, se opět rozjíždí kolotoč zápasů základní části Tipsport extraligy. Znojemští orli se v úterý na domácím ledě střetnou s předposledním celkem tabulky, týmem HC Oceláři Třinec. Ti mají sice na čtrnáctou Jihlavu náskok 24 bodů, o účast v play-off už ale prakticky přišli, protože na osmičku ztrácejí bodů 18. Orlům ve čtvrtek nevyšel souboj se Spartou, přesto si udrželi s 56 body průběžnou devátou pozici.
20.1.Z hlavního města s prázdnouSPA - ZNO 3:1, 41.kolo | Lucie Vítková, BaMP r a h a - V pražské T-Mobile aréně se hrál od začátku kvalitní hokej s šancemi na obou stranách a výbornými zákroky obu gólmanů - Pöpperleho i Pruska. Po první třetině vedli o gól domácí, když využili početní výhodu. Hned po přestávce ale Orli dokázali odpovědět Benákem, rovněž v přesilovce. Přesto Sparta odcházela i po druhé dvacetiminutovce do kabin spokojenější, když dosáhla šťastného gólu. V poslední části už Pražané převzali otěže plně do svých rukou a vynutili si tlak, během něhož útočník Ton zajistil svou druhou trefou v zápase uklidňující dvoubrankový náskok. Ani počtvrté v sezóně tak Znojmo, za které ještě nenastoupil navrátilec Havlát, nezískalo se Spartou žádný bod.
19.1.Bičánek si nadělil k narozeninám gólZNO - VSE 3:1, 40.kolo | GaZZ n o j m o - Velmi důležitý zápas v boji o postup do play-off zvládli Orli dobře. Vsetín se ještě nehodlal předčasně vzdát možnosti promluvit do vyřazovacích bojů. Do utkání ve Znojmě taky podle toho nastoupil. Již v úvodu zápasu měl několik slibně vyhlížejících šancí, ale Orli nedopustili, aby si z jejich ledu odvezli tolik potřebné body. Góly Erata a Ludvíka si vybudovali slibný dvougólový náskok již v první třetině a zodpovědnou hrou si svoje vedení dokázali pohlídat. Tolik potřebnou pojistku přidal těsně před koncem zápasu v přesilovce Radim Bičánek. Pálil ze všech pozic a teprve jeho poslední rána prošla až za záda skvěle chytajícího Čechmánka. „Byl to boj a jsem rád, že jsme vyhráli. Byl to asi nejhezčí dárek k narozeninám,“ svěřuje se znojemský obránce, který právě v den utkání slavil třicet let.
19.1.Fotografie z utkání proti VsetínuZNO - VSE 3:1, 40.kolo | HoRZ n o j m o - Poslední čtvrtinu základní části letošního ročníku Tipsport extraligy začali Orli vítězně. Osmičku nejlepších mají již na dosah a ve hře je ještě třicet šest bodů ve dvanácti utkáních. Nadcházející zápasy určitě nebudou jednoduché, bodovat bude čím dál tím těžší, protože boje o play-off budou vrcholit. Znojmo udělalo první malý krůček, čeká je ještě mnoho těžkých utkání a určitě budou potřebovat velkou podporu fanoušků.
19.1.Orlím zrakem: 41. kolo SPA - ZNOSPA - ZNO 3:1, 41.kolo | BaMZ n o j m o - Kvůli exhibičnímu klání českých a slovenských hvězd, které se uskuteční v sobotu ve Vítkovicích, se celé 41. kolo extraligy přesouvá na čtvrtek. Znojemští orli zajíždějí na led aktuálně druhého celku tabulky, Sparty Praha. Ta v úterý podlehla Liberci 1:2 a nedokázala tak snížit náskok svého rivala ze Zlína, na nějž ztrácí čtyři body. Naopak Znojmo si výhrou nad Vsetínem polepšilo a posunulo se na devátou příčku. Spolu s osmou Plzní má shodný počet 56 bodů.
18.1.Orli získali důležité bodyZNO - VSE 3:1, 40.kolo | HoRZ n o j m o - Vítězství Znojma proti Vsetínu se nerodilo lehce, ale Orli si dokázali po celý zápas udržet vedení a nenechali si vzít žádný bod. V první třetině se domácí dostali do vedení díky brankám Erata a Ludvíka. A i když soupeři se v prostřední části hry podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu, sebejistý Prusek ve znojemské bráně už neumožnil Valachům další skórování. Tříbodový zisk Orlů mohl pečetit necelých sedm minut před koncem Erat s Ludvíkem, ale rozhodčí po konzultaci s videem branku správně neuznal. Čechmánek držel skvěle svůj tým nad vodou, ovšem na Bičánkovu trefu v přesilové hře v 59. minutě už nedokázal zareagovat. Znojemský obránce si tak dal dárek k dnešním třicátým narozeninám.
17.1.Orlím zrakem: 40. kolo ZNO - VSEZNO - VSE 3:1, 40.kolo | BaMZ n o j m o - Na rozdíl od některých týmů nemuseli Znojemští orli dohrávat žádné zápasy, a tak měli před začátkem poslední čtvrtiny základní části Tipsport extraligy více než týdenní volno. Naposledy hráli na domácím ledě 9. ledna s Plzní, kterou porazili 4:3 a s 53 body se prodrali k branám play-off, i když se stále nacházejí na desátém místě. Plzeň a Litvínov se shodným počtem bodů totiž mají lepší statistickou bilanci. V úterý však Orly čeká soupeř z dvanáctého patra, Vsetínská hokejová.
13.1.Ondřej Šmach bronzový z mistrovství světa dvacetiletýchHoR, GaZZ n o j m o - Teprve osmnáctiletý obránce Znojemských orlů Ondřej Šmach se podíval poprvé na mistrovství světa juniorů v americkém Grant Forks a hned si odtud přivezl bronzovou medaili. Odehrál všech osm utkání a pravidelně nastupoval v první pětce. V současné době trénuje ve Znojmě. O jeho zařazení do „A“ týmu ještě není definitivně rozhodnuto, ale je odhodlán se o místo v sestavě poprat.
12.1.Penalty rozhodly o vítězství fan clubu v Hostan CupuHoRZ n o j m o - Středeční podvečer ve sportovní hale v Husových sadech patřil třetímu ročníku Hostan Cupu v sálové kopané, jehož se zúčastnila už tradičně mužstva znojemských plavců, fan clubu Znojemských orlů a hokejistů znojemského extraligového týmu. Turnaj pořádají sami fanoušci a ti se stali i vítězi celého turnaje, když na penalty porazili Znojemské orly 2:1 a oplatili tak hokejistům loňskou porážku. Výsledky ovšem nejsou důležité, šlo především o zábavu, legraci a pohodu.
10.1.Straka: Byl to velmi těžký zápas, šlo o hodněZNO - PLZ 4:3, 39.kolo | GaZZ n o j m o - Jakoby na Orlech ležel stín nevydařeného zápasu před televizními kamerami v Pardubicích, i do utkání s Plzní nastoupili v útlumu. Jejich hra byla z počátku mdlá, bez invence, bez potřebné šťávy. V prvních deseti minutách byla veškerá iniciativa na hokejkách hostí, kteří se po zásluze také ujali vedení. V té době ale čaroval v brance Znojma Martin Prusek a jemu mohou být Orli vděční, že Lasselsberger svoji převahu nedokázal výrazněji zúročit. Velkou aktivitou hýřil v průběhu celého zápasu Josef Straka, který si také v tomto utkání připsal svůj premiérový bod ve znojemském dresu. Duel s Plzní měl pro něj dvojnásobný náboj. Jednak šlo o přímý souboj o postupovou osmičku, a jednak nastoupil proti týmu, kde dlouhou dobu působil. „V Plzni jsme hrál pět let, ale teď jsem ve Znojmě. Budu se snažit pomáhat ve zlepšených výkonech týmu v poslední době a věřím, že se probojujeme do play-off,“ říká odhodlaně Straka.