Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

21.11.Do služeb Orlů se hlásí obránce Michal PlutnarLukáš Caha, Foto: Jiří PrincNa více než dvouměsíční výpomoc přichází na jih Moravy třiadvacetiletý obránce Michal Plutnar, který naposledy hájil barvy Liberce. Klub tak reaguje na dlouhodobější zranění Antonína Bořuty. Do juniorky Bílých Tygrů naopak míří Tomáš Hanousek.
20.11.Znojmo uvidí souboj dvou klubů s orlem ve znakuZNO - VIL, 21.kolo | Lukáš PeroutkaPrvní kompletní úterní kolo letošní sezóny EBEL spolu na znojemském ledě svede dva kluby s orlem ve znaku. Těm českým se postaví Villach a půjde o důležité body do tabulky. Utkání, které přímým přenosem vysílá SPORT 5, začíná v 18:30.
19.11.Starší dorost podruhé za sebou vítězně s desítkouVAB - ZNO 2:10, 14.kolo | Lukáš PeroutkaStarší dorostenci jednoznačně porazili VASAS Budapešť na jejím ledě 10:2 a podruhé za sebou nasázeli soupeři více jak deset branek. V zápase dominovali a soupeřova brankáře zasypali 82 střelami.
19.11.Junioři po napínavém konci zápasu zvítěziliZNO - DEM 4:3, 27.kolo | Vojta PojerMladí Orli nastoupili do zápasu jako favorité, ale třikrát prohrávali. Až v samotném závěru zápasu se Znojmu podařilo urvat vítězství na svou stranu. Vítězství režíroval dvěma góly Martin Kosnar.
19.11.Čtyři góly na bodový zisk nestačily, Znojmo odjíždí z Vídně s prázdnouVIE - ZNO 6:4, 20.kolo | Petr Frömel, Tomáš TeplýOrli drželi s favoritem zápasu krok do poloviny utkání, kdy se Vídeň dostala potřetí do vedení a tentokrát už českému mužstvu vyrovnat nedovolila. Rakouský celek svému soupeři odskočil na tříbrankový rozdíl a hosté v závěrečné části stav už jen kosmeticky upravili.
19.11.Musíme být chytřejší v obraně, často propadáme, nabádá Erik NěmecVIE - ZNO 6:4, 20.kolo | Jakub PrchalErik Němec se v derby na ledě Vídně postaral hned o tři ze čtyř branek Orlů. Dvakrát sám překonal gólmana soupeře a přidal i asistenci na gólový zásah Petra Mrázka. Ofenzivní výkon jeho formace však na body z hlavního města Rakouska nestačil.
18.11.Konec odpočinku! Orli vyzvou první VídeňVIE - ZNO 6:4, 20.kolo | Lukáš CahaČtrnáctidenní reprezentační pauza je u konce a Erste Bank Eishockey liga se znovu rozjíždí na plné obrátky. Autobus se znojemskými hokejisty zamíří v neděli do Vídně. Utkání je na programu od 16:00.
16.11.Nejvíce pálí Němec, králem na vhazování je Plíhal Lukáš CahaNa kterého znojemského hráče by si měli dát soupeři pozor? Kdo se dostává k nejvíce střelám? Kdo a jak využívá své šance? A kdo exceluje na vhazování? Nejen na tyto otázky odpovídá následující článek o individuálních statistikách hráčů.
16.11.Junioři podlehli Budapešti a neprodloužili tak sérii výherBUD - ZNO 4:2, 26.kolo | Nikola KatolickáZnojemští junioři sice otevřeli v Budapešti skóre, jenže domácí se nenechali zastrašit a brzy dorovnali. Budapešť si poté začala budovat náskok, na který Orli nestačili a Budapešti tak podlehli.
14.11.Kapitán Beroun: Do jiného klubu bych nikdy nešel. Ve Znojmě jsem vděčný za každou minutuJakub PrchalJiří Beroun je nejzkušenějším hráčem v týmu a po zásluze zastává roli kapitána. V obsáhlém rozhovoru hledá důvody předchozích nezdarů, ohlíží se ale také za svojí kariérou s Orlem na hrudi. "Kdyby tady nebyl hokej, dávnou už nehraju," přiznává.
13.11.Opustil nás Milan Palášek, dlouholetý zaměstnanec zimního stadionuKlubSmutná zpráva pro znojemskou hokejovou rodinu. Minulý týden nás po těžké nemoci ve věku nedožitých 64 let opustil Milan Palášek, dlouholetý zaměstnanec zimního stadionu. Klub Orli Znojmo vyjadřuje rodině a všem pozůstalým upřímnou a hlubokou soustrast.
11.11.Klobouk dolů před EBEL, chválí nové působiště Tomáš PastorTomáš TeplýPřed nedávnem naskočil obránce Tomáš Pastor do rozjetého znojemského vlaku, ve kterém si již stihl připsat čtyři starty. Co říká na znojemské publikum? Jak mu vyhovuje mezinárodní EBEL? Dočtete se v rozhovoru.
9.11.Po přestávce se vrátí staré dobré Znojmo, věří trenér ŠimíčekLukáš CahaKlání Erste Bank Eishockey ligy přerušila na čtrnáct dní reprezentační pauza. Znojemští hokejisté mohou být během ní o něco klidnější, neboť v posledním utkání utnuli negativní sérii sedmi proher. Od tvrdé práce však neupustí. "Je tu spousta věcí, které nás trápí, a se kterými budeme během pauzy pracovat," přiznává v rozhovoru trenér Roman Šimíček.
6.11.Rozhodující gól? Málem jsem se tam ani nedobelhal, přiznává David BartošLukáš PeroutkaK ukončení dlouhé série porážek výrazně přispěl první útok Orlů. Colton Yellow Horn nejprve v poslední minutě vyrovnal, aby v prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů David Bartoš. „Do zápasové pauzy teď aspoň můžeme jít s lepším pocitem," podotýká.
6.11.Další tři domácí zápasy uvidí fanoušci živě na SPORT 5Lukáš PeroutkaOrli Znojmo a jejich mediální partner, televizní stanice SPORT 5, se dohodli na odvysílání dalších tři domácích utkání do konce kalendářního roku. Fanoušci tak v přímých přenosech uvidí utkání s Villachem, Salzburgem a Vídní.
5.11.Po sedmi prohrách zasloužené vítězství! Orli otočili zápas s InnsbruckemZNO - INS 4:3, 18.kolo | Lukáš Caha, Petra MatůšováZnojemští hokejisté otočili vývoj utkání s Innsbruckem a připisují si dva cenné body za výhru v prodloužení! Do druhé třetiny přitom vstupovali s dvougólovým mankem. Po sedmi prohrách v řadě tak nyní slaví vítězství.
5.11.Junioři porazili Budapešť a připsali si pátou výhru v řaděVAB - ZNO 1:3, 18.kolo | Nikola KatolickáZnojemští junioři měli hned od začátku zápasu více ze hry. Ve čtrnácté minutě se ujali vedení, které si udrželi až do konce zápasu, a tak porazili VASAS 3:1. Mladí Orli tedy zůstávají již pět zápasů neporaženým týmem.
4.11.Poslední duel před čtrnáctidenní pauzou. Do Znojma přijíždí Innsbruck s bývalými OrlyZNO - INS 4:3, 18.kolo | Lukáš CahaEBEL ligu již brzy přeruší čtrnáctidenní reprezentační pauza. Ještě před tím, než si Orli od zápasového rytmu odpočinou, utkají se doma s Innsbruckem. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
4.11.Orli posilují útok, přichází produktivní Američan Adam Miller! Lukáš PeroutkaZnojmo vítá novou posilu do ofenzivy. Je jí dvaatřicetiletý americký útočník Adam Miller, který EBEL dobře zná z vydařeného angažmá v Záhřebu. Poslední ročník strávil ve Francii. Naopak kádr Orlů opouští Marek Račuk.
4.11.Dorostenci po čtyřech prohrách v řadě opět vyhráliZNO - OKW 7:2, 11.kolo | Lukáš CahaZnojemští starší dorostenci si po čtyřech prohrách v řadě připisují drtivé vítězství nad celkem Okanagan White. Dvěma góly a stejným počtem asistencí se blýskl Lukáš Zmeškal.
3.11.Musíme se více tlačit do brány, nabádá navrátilec po zranění Dominik TejnorZNO - KLG 2:3, 17.kolo | Jakub PrchalDominik Tejnor přišel do Znojma jako letní posila, kvůli zranění ale odehrál svůj první ligový zápas až na konci října. Po návratu hodnotí svoji formu, příčiny proher i počáteční dojmy z ligy.
2.11.Čtyři branky a vítězství. Znojemští junioři si podmanili Budapešť UTB - ZNO 3:4, 17.kolo | Marcela ProcházkováMladí Orli měli již od začátku zápas ve svých rukou. Už v páté minutě se ujali vedení, které v průběhu utkání neustále navyšovali. Ačkoliv se Budapešť snažila, za záda hostujícího brankáře dostala pouze tři kotouče, které na vítězství rozhodně nestačily.
2.11.Znojmo těsně prohrálo s KlagenfurtemZNO - KLG 2:3, 17.kolo | Lukáš Caha, Petra MatůšováJednogólové manko z první třetiny Orli ještě smazat dokázali, avšak když soupeř následně odskočil o dvě branky, byli na to domácí hokejisté krátcí. Posedmé v řadě tak odcházejí z ledu poraženi.
1.11.Po dvou týdnech opět doma! Orli v netradičním čase vyzvou KlagenfurtZNO - KLG 2:3, 17.kolo | Jakub PrchalZnojemští hokejisté pokračují v náročném programu EBEL. Po venkovní sérii na ledě soupeřů se po téměř dvou týdnech představí doma v televizním duelu proti rakouskému Klagenfurtu. Orli potřebují vaši podporu, přijďte přímo do Nevoga areny! Utkání startuje netradičně v 19:15.
31.10.EBEL se mi hrozně líbí. Jsem nažhavený na každý zápas, přiznává RaškaLukáš CahaPříchod Adama Rašky do Znojma avizovalo vedení klubu již na jaře, ovšem zranění pustilo tohoto dvaadvacetiletého útočníka do hry až ve třináctém kole EBEL. "Pořád se do toho dostávám," přiznává v rozhovoru bývalý hráč Komety Brno.
31.10.Jednačtyřicet střel nestačilo, Orli nepřekonali skvělého PoulinaZAH - ZNO 1:0, 19.kolo | Lukáš Peroutka, Petra MatůšováZnojemští hokejisté se vracejí ze Záhřebu s prázdnou, přestože zasypali domácího brankáře Kevina Poulina 41 střelami. Ani jednou však gólmana se zkušenostmi z NHL překonat nedokázali, a tak domácím stačila na vítězství jediná trefa Tomáše Netíka.
30.10.Po pěti letech letí Orli znovu do ZáhřebuZAH - ZNO 1:0, 19.kolo | Lukáš PeroutkaTéměř přesně před pět lety, 30. října 2012, zajížděli znojemští hokejisté naposledy do Chorvatska na led místního Medveščaku. Záhřeb zůstává jediným místem, kde Orli nikdy nevyhráli. O prolomení této série budou bojovat v úterý od 17:30.
29.10.Orli oživují defenzivu: přichází Pastor, po zranění se vrací TejnorLukáš Peroutka, Foto: Jan Pavlíček (bkboleslav.cz)V nedělním odpoledním utkání na ledě Grazu představí znojemští hokejisté dvě nové tváře v defenzivě. Po dlouhém zranění se poprvé objeví v sestavě Dominik Tejnor, z Mladé Boleslavi navíc přichází urostlý a důrazný Tomáš Pastor.
29.10.Výpadek ve druhé třetině stál Orly bodyGRA - ZNO 4:2, 16.kolo | Lukáš PeroutkaDruhá třetina, kterou Orli prohráli 0:4, rozhodla o výsledku utkání na ledě Grazu. Znojmo sice po dvaceti minutách vedlo, výpadek v prostřední části už ale nedotáhlo a klesá na sedmé místo tabulky.
28.10.Orli míří do Grazu s cílem přerušit sérii proherGRA - ZNO 4:2, 16.kolo | Jakub PrchalSérie tří venkovních utkání pokračuje druhým zápasem. Orli míří na led Grazu, který má za sebou tři porážky v řadě. Duel startuje přesně v 17:30.