Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

24.2.Musíme se chytit té poslední kapky naděje, kterou ještě máme, burcuje Erik NěmecZNO - FEH 1:2, 0.kolo | Lukáš CahaJediným mužem, který v pátek zvedl ze sedaček dva tisíce fanoušků, byl útočník Erik Němec. Ten na konci druhé třetiny snižoval na 1:2. K obratu se tým však nenastartoval.
23.2.Znojmo nenavázalo na výhru v Maďarsku a s Fehérvárem těsně prohráloZNO - FEH 1:2, 0.kolo | Petr Frömel, Nikola KatolickáČerti se díky dvěma šťastným gólům ujali dvoubrankového vedení a s Orly to nevypadalo vůbec dobře. Naději před koncem prostřední části vykřesal Němec, avšak další branku už diváci neviděli. Znojmo si tak připisuje první domácí prohru v nadstavbové části.
22.2.Znojemští hokejisté se vrací domů, k odvetě vyzvou FehérvárZNO - FEH 1:2, 0.kolo | Petra MatůšováDva týmy bojující o play-off. Dva týmy, které od sebe dělí jediný bod. Postupové příčky mají již na dosah. Už však nesmí zaváhat. Duel Znojma a Feherváru může ještě hodně zamotat dalším vývojem kvalifikační skupiny. Utkaní startuje v pátek v 18:30.
22.2.Junioři podlehli Jesenici čtyřgólovým rozdílemMLJ - ZNO 5:1, 0.kolo | Nikola KatolickáVe třinácté minutě se vedení ujali domácí a do konce třetiny si vybudovali třígólový náskok. Jesenice si vývoj zápasu pohlídala a dovolila Znojmu jediný gól, který v osmatřicáté minutě zaznamenal Mirek Bazala.
21.2.Orlí mládež se představila na Olympijském festivaluLukáš PeroutkaMladí Orlíci se v pondělí 19. února představili v rámci programu Olympijského festivalu v Brně. Čtvrtá třída i trenéři se nejen podíleli na programu, ale vyzkoušeli si i další olympijské sporty.
21.2.Orli po boji zdolali Fehérvár a na play-off ztrácí už jen tři bodyFEH - ZNO 2:3, 0.kolo | Jakub PrchalOrli svého soka výrazně přestříleli, přesto skóre dlouho zůstávalo nerozhodné. Devět minut před koncem třetí třetiny sice Biro poslal Orly do vedení, Fehérvár však ještě vybojoval naději. V samostatných nájezdech pak Znojemští potvrdili zisk dvou bodů.
20.2.Po pauze je tu důležitý dvojboj proti FehérváruFEH - ZNO 2:3, 0.kolo | Lukáš PeroutkaJedenáctidenní pauza je u konce. V době, kdy v Pchjongčchangu vrcholí olympijský hokejový turnaj, se opět naplno rozbíhá boj o play-off v nadstavbě EBEL. Na Znojmo čeká důležitý dvojzápas s Fehérvárem, v němž potřebuje uspět. První díl je na programu ve středu od 18:45 v Maďarsku.
18.2.Ptali se mě, kde jsem vzal takový fanklub, smál se po All Star Cupu Jan LattnerLukáš Peroutka, Lukáš CahaPremiérový ročník All Star Cupu v Bratislavě má za sebou také znojemský univerzál Jan Lattner. Ten měl v hale Slovanu Bratislava díky výjezdu celého autobusu znojemských fanoušků asi největší podporu ze všech účastníků klání. „Klobouk dolů před nimi," uznává.
14.2.Prostě jsem to tam vymetl, řekl o svém prvním gólu ve znojemském dresu Rostislav ŠnajnarTtČerstvě jednadvacetiletý obránce Rostislav Šnajnar otevřel v sobotním utkání svojí trefou skóre. Co na svoji první branku v Orlím dresu říká? A jak bude trávit olympijskou přestávku? Dočtete se v článku.
14.2.Fryčer s Dočekalem povedou tým do konce sezóny spoluLukáš Peroutka, Foto: Libor DuchoňVedení Orlů Znojmo po jednáních s Miroslavem Fryčerem dospělo k závěru, že A-tým do konce aktuální sezóny povedou z pozice hlavních koučů společně Miroslav Fryčer a Rostislav Dočekal.
11.2.V těžké situaci mužstvo ukázalo sílu, těší DočekalaZNO - GRA 4:0, 0.kolo | Lukáš Peroutka, Foto: Libor DuchoňDruhé domácí vítězství s čistým kontem za sebou si v sobotu proti Grazu připsali Orli. Bylo to utkání, ve kterém museli získat tři body, aby si uchovali reálnou šanci na play-off. „Věřili jsme, že tým to ustojí," říká sportovní manažer pověřený vedením A-mužstva Rostislav Dočekal.
11.2.Junioři v prodloužení na domácí půdě vybojovali výhruZNO - VIL 6:5, 0.kolo | Nikola KatolickáJako první se prosadili domácí, hosté však ještě před koncem první třetiny dokázali získat vedení na svou stranu. V druhé třetině si vedení převzali zpět Znojemští. Hosté se nevzdávali a opět vyrovnali. V poslední minutě se nejprve trefili hosté, jejich radost svou trefou šest vteřin před koncem utnul Honza Bulín, který se prosadil i v prodloužení a svými pěti body v zápase pomohl Znojmu k výhře.
10.2.Znojmo nedovolilo Grazu jediný gól a zůstává v boji o play-offZNO - GRA 4:0, 0.kolo | Petr Frömel, Nikola KatolickáKaždá třetina přinesla minimálně jeden gól a vždy se radovali znojemští hráči. V té úvodní překonali novou brankářskou akvizici soupeře hned ve dvou případech. V prostřední dvacetiminutovce svůj náskok navýšili a poté jej drželi až do samého závěru, kdy svoje vítězství ještě pojistili trefou do prázdné brány.
9.2.Body nutné! Orli před pauzou vyzvou GrazZNO - GRA 4:0, 0.kolo | Lukáš PeroutkaV posledním utkání před olympijskou přestávkou přivítají znojemští hokejisté na domácím ledě Graz. Půjde o souboj dvou celků, které nutně potřebují body v honbě za play-off. Zápas začíná v 17:30
8.2.Junioři si z Fehérváru odváží vysokou porážkuFEH - ZNO 9:1, 0.kolo | Nikola KatolickáPo první třetině vedli domácí pětigólovým rozdílem. V druhé a třetí periodě Fehérvár ještě navýšil. Čtyři vteřiny před koncem zápasu se v oslabení prosadil Patrik Bulín, šlo však o jedinou trefu Znojemských, kteří tak na ledě lídra nadstavbové skupiny zanechali všechny body.
8.2.Znojmo čekalo na gól až do třetí třetiny, ztrátu na Villach již nedohnaloVIL - ZNO 4:2, 0.kolo | Lukáš CahaZnojemští hokejisté se ve Villachu nedokázali prosadit až do devětačtyřicáté minuty, kdy snižoval na 1:3 Tomáš Plíhal. Domácí vzápětí opět odskočili na rozdíl tří branek a kosmetická úprava Dominika Tejnora čtyři minuty před koncem již vliv na majitele tří bodů neměla.
7.2.Orli chtějí dotáhnout ztrátu na postupové příčky, v cestě stojí Villach!VIL - ZNO 4:2, 0.kolo | Jakub PrchalOrli pokračují v boji o play-off. Před olympijskou přestávkou je čekají ještě dvě utkání, to první z nich odehrají na ledě korutanského Villachu. Zápas odstartuje přesně ve čtvrtečních 19:15h.
5.2.Kluci hráli parádně, všechny střely jsem viděl, zářil Marek Schwarz po vychytané nuleZNO - BOL 1:0, 0.kolo | Jakub PrchalMarek Schwarz se významně podílel na těsném vítězství nad Bolzanem, když se prezentoval jednadvaceti zákroky a vychytaným čistým kontem. „Mám z toho hroznou radost. Kluci přede mnou hráli skvěle,“ řekl po utkání.
4.2.Yellow Horn vystřelil Znojmu první výhru v nadstavbě! Schwarz s čistým kontemZNO - BOL 1:0, 0.kolo | Lukáš CahaUtkání Orlů proti Bolzanu mělo jediného střelce. Tím se v jednadvacáté minutě stal domácí útočník Colton Yellow Horn. Díky jeho brance a čistému kontu Marka Schwarze si Jihomoravané připisují v nadstavbě první tři body.
3.2.O první nadstavbové body doma proti BolzanuZNO - BOL 1:0, 0.kolo | Lukáš PeroutkaPotřetí během šestnácti dnů se znojemští hokejisté utkají s Bolzanem. Oba celky v prvním utkání nadstavby prohrály, a tak nutně potřebují bodovat. Důležité utkání začíná v Nevoga aréně v neděli v 17:30.
3.2.Jesenice si v prodloužení s mladými Orly poradilaZNO - MLJ 2:3, 0.kolo | Nikola KatolickáSkóre zápasu otevřeli domácí, hosté vzápětí vyrovnali a dostali se do vedení. Znojmu se podařilo v pětapadesáté minutě vsítit vyrovnávací gól a poslat zápas do prodloužení, v tom ale po dvanácti vteřinách rozhodli hosté.
2.2.Duel v Dornbirnu rozhodl začátek třetí třetinyDOR - ZNO 5:3, 0.kolo | Jakub PrchalZnojemští byli od samotného začátku lepším týmem a dostali se do vedení. Díky dvojnásobné přesilovce však domácí utkání rychle zvrátili na svoji stranu. Orli ještě vyrovnali, na dvě slepené trefy na startu třetí třetiny už však odpověď nenašli.
1.2.Nadstavba startuje! Orli letí vyzvat hladové buldokyDOR - ZNO 5:3, 0.kolo | TtZákladní část je minulostí, začíná boj o poslední dvě místa v play-off. Hned na úvod znojemští hokejisté zavítají na led Dornbirnu, kterému unikla první šestka o dva body. Úvodní vhazování je na programu od 19:15.
1.2.Gólové hody Znojmu vítězství nepřineslyBUD - ZNO 8:3, 0.kolo | Marcela ProcházkováAčkoliv to byli hosté, kdo vstřelili první branku, z vítězství se neradovali. Domácí si připravili rychlou odpověď a záhy se ujali i vedení, které jim přes veškerou snahu znojemského týmu vydrželo až do poslední minuty.
31.1.Hlavní trenér Roman Šimíček ve Znojmě končíLukáš PeroutkaVedení klubu Orli Znojmo rozvázalo po vzájemné dohodě spolupráci s hlavním trenérem Romanem Šimíčkem. O jeho nástupci se intenzivně jedná. Vedení A-týmu tak dočasně přebírá sportovní manažer Rostislav Dočekal.
30.1.Jan Lattner: Základní část hodíme za hlavu a od pátku si jdeme pro play-offTtZákladní část je minulostí a pro Orly tak začíná těžký boj o poslední dvě vstupenky do play-off. Jak vidí šance Jan Lattner? A jak hodnotí uplynulých čtyřicet čtyři kol? Dočtete se v článku.
29.1.Chceme play-off a v nadstavbě pro to uděláme všechno, burcuje Radek ČípZNO - ZAH 2:5, 44.kolo | Jakub PrchalRadek Číp se významně podílel na obou gólových trefách Orlů v utkání proti Záhřebu. Jeho dobrý výkon ale na body nestačil a Znojemští se tak museli smířit s porážkou.
28.1.Orli Záhřebu vzdorovali, přesto základní část zakončili porážkouZNO - ZAH 2:5, 44.kolo | Jakub Prchal, Nikola KatolickáOrli se dostali ve třinácté minutě do vedení, ovšem Záhřeb dokázal dvěma rychlými góly vývoj zápasu otočit. Přestože se domácí snažili a krátce poté vyrovnali, ve druhé třetině medvědi přidali další dvě trefy. Orli tak zakončili základní část porážkou a o play-off zabojují ve spodní skupině.
27.1.Závěr základní části obstará duel Orlů se ZáhřebemZNO - ZAH 2:5, 44.kolo | Petra MatůšováSouboj posledního se šestým. Souboj týmu, který se chce před zraky svých fanoušků odpoutat od úplného dna tabulky, s týmem, jenž zuby nehty drží příčku zajišťující přímý postup do play-off. Orli a Medveščak se o tři body poperou v neděli od 17:45.
27.1.Junioři porazili Salzburg a připsali si první výhru v nadstavběZNO - SAL 4:2, 0.kolo | Nikola KatolickáSkóre zápasu otevřeli Znojemští. Ve druhé části hosté vyrovnali a dostali se do vedení. Ke konci periody se prosadil Bazala, a tak byl stav duelu opět vyrovnaný. O výsledku rozhodla až třetí třetina, tu Znojmo vyhrálo 2:0, a na domácím ledě si tak připsalo první body v nadstavbové části.