Duba i Procházka čekali od Varů větší odpor

Aktuální zprávy
NE 22. 2. 2004
Z n o j m o - Tři zápasy po sobě hráli Orli proti soupeřům, kteří bojují o play-off. Všechny zvládli na výtečnou. Po vítězství nad Plzní a zaslouženém zisku tří bodů s Kladnem předvedli vynikající výkon i v utkání s Karlovými Vary. Zpočátku zápasu sice nebyla znát na soupeři únava z předchozího televizního utkání ani jistě úmorná cesta přes půl republiky. Pustili se do Orlů zostra, bohužel ale jejich nasazení vydrželo jen v úvodních deseti minutách hry. Pak již bylo zřejmé, kdo je na ledě pánem. „Zápas byl dneska výbornej, dali jsme tam góly snad ze všeho. Pak už jsem si to jenom hlídali,“ potvrzuje dobrou náladu v týmu znojemský brankář <b>Tomáš Duba</b>.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Výkon celého mužstva si jen pochvaluje: „Dneska jsme hráli supr a musím kluky jenom chválit. V útoku hráli skvěle a v obraně to pouštěli, až když už jsme vysoko vedli, abych si taky něco chytil.“ S úsměvem dodává: „Kdybych uměl o trochu líp chytat, tak jsme to mohli dohrát i bez góla. Byl to takovej plachťáček, ale zase nic nemusím platit do kasy, takže je to vlastně dobře.“ Jediný gól, který se i přes několik slibných akcí Energie dostal za jeho záda komentuje: „Teď vážně – trochu mě to naštvalo, protože jsem si dneska fakt věřil. Neviděl jsem vůbec nic, reagoval jsem na poslední chvíli ramenem. Puk jsem viděl až těsně před sebou a myslel jsem si, že půjde nad. Pak už jsem tam jenom máchnul, bohužel...“ Soupeř svým výkonem znojemského brankáře překvapil: „Vary na mě dneska působily opravdu unaveným dojmem, připadalo mi, že se dneska ani nechtěly o vítězství porvat. Vím, dostaly laciný góly, což bylo pro nás výhoda, ale tak už to v hokeji chodí.“

Výsledky ve dvou po sobě jdoucích zápasech svádí ke srovnání. „Oba zápasy byly dost podobný, akorát na Kladně, protože jsme byli venku, jsme hráli ještě víc dozadu. Tady jsme na soupeře vlítli daleko víc. Na Kladně jsme měli hluché místo ve druhé třetině, ale pak jsme se zvedli. Dneska musím kluky znovu pochválit za jejich výkon, byli ještě lepší než na Kladně,“ hodnotí Duba.

Poslední fázi bojů v základní části vidí mladý znojemský brankář nadějně: „Je před námi zápas v Třinci a když ho zvládnem, bude to veliká výzva v pátek Spartu porazit, a tím pádem nezačínat ani s jedním z pražských týmů.“

Po dlouhé pauze, způsobené zraněním, naskočil do poslední třetiny Milan Procházka. Je rád, že se mohl zapojit do utkání, i když už bylo v podstatě rozhodnuté. „Po měsíci a půl jsem byl dneska poprvé ostře na ledě a bylo to opravdu hodně těžký. Děkuju trenérům, že nás tam aspoň na poslední třetinu pustili, že nás seznámili s tím, co se teď v extralize děje,“ svěřuje se s úsměvem. Věří, že už je úplně v pořádku a bude v dalších zápasech připraven svému týmu pomoci: „Zdravotně už jsem v pohodě, ale cítím, že mi ty zápasy fakt chybí.“ Stejně jako znojemský gólman čekal, že Vary do zápasu vloží víc nasazení a vůle po vítězství: „Dnešní zápas mi připadal, jako že Varům už o nic nešlo.“