Trenér Miloslav Hořava se vrací do Znojma

Aktuální zprávy
SO 6. 11. 2004
Z n o j m o - Vedení znojemského klubu jmenovalo novým hlavním trenérem <b>Miloslava Hořavu</b>, který se tak na jih Moravy po roce a půl vrací. Orly vedl již v sezóně 2002-03 a dovedl je do čtvrtfinále play-off, kde neprošli přes Pardubice. Dosavadní kouč prvoligové Mladé Boleslavi převezme mužstvo během reprezentační přestávky po dočasném trenérovi Kastnerovi a měl by se pokusit posunout tým v tabulce směrem nahoru k vytoužené osmičce. Rovněž na postu asistenta dochází ke změně, Hořavovi bude pomáhat Jan Votruba.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Profil Miloslava Hořavy

Kdo je Jan Votruba?

Jan Votruba v Čechách trénoval v Děčíně a v Ústí nad Labem, vedl i mládežnickou reprezentaci. Pak vyrazil do Švédska, kde vedl druholigový celek Rögle BK. V roce 2002 ho jako náhradu za sebe vybral Radim Rulík, který mířil za Ivanem Hlinkou do ruského Omsku. Votruba dělal asistenta nejprve Marku Sýkorovi, pak měl být i asistentem Miloslava Hořavy, ovšem po návratu Rulíka z Ruska nakonec zamířil jako trenér do Číny. Letos zatím vedl celek Frisk-Asker v norské lize. Jeho svěřenci v týmu byli Jan Boháč a Daniel Tvrzník. Před domácí porážkou s Bergenem norský celek sedm zápasů v řadě vyhrál...