Trochu čísel neuškodí

PÁ 25. 3. 2005
Sezóna 2004/05 byla pro Znojemské orly v mnoha směrech neobvyklá. Asi nejzajímavější byl start čtyř hvězd NHL. V brance nastupoval Tomáš Vokoun, současná reprezentační jednička, v obraně Karel Rachůnek a v útoku Patrik Eliáš s Martinem Havlátem. Bohužel je ale v průběhu sezóny zlákaly bohaté kluby a postupně všichni Znojmo opustili. Celkem nastoupilo v tomto ročníku v orlím dresu třicet sedm hráčů, pět brankářů, dvanáct obránců a dvacet útočníků. Rošády proběhly i na trenérských postech, na střídačce se vyměnili tři hlavní kouči a čtyři asistenti.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Velká fluktuace hráčů se samozřejmě musela podepsat nejen na celkovém umístění týmu, ale i na statistikách jednotlivých hráčů. Jako již v předchozích sezónách, byli i letos největšími tahouny mančaftu Peter Pucher s Markem Uramem, kteří také po zásluze vévodí klubovým tabulkám. V popředí se rovněž pohybuje Roman Erat, který dokázal těžit ze spolupráce s Patrikem Eliášem, jenž i přes to, že ve Znojmě odehrál pouze sedmadvacet zápasů, skončil na čtvrtém místě. Výraznou oporou zadních řad byl Radim Bičánek, který skončil v kanadském bodování klubu na pátém místě a byl nejlépe nahrávajícím obráncem. Patří mu také nelichotivé první místo v počtu trestných minut, což svědčí o tom, že se s protivníky moc nemazlí.

A nyní trochu suchých čísel:

Všech dvaapadesát zápasů odehráli: Peter Pucher, Marek Uram, Roman Erat, Karel Plášek

Nejmenší počet odehraných utkání: Tomáš Hradecký (2 zápasy), Martin Ambruz (8), Martin Havlát (12) a Josef Straka (12)

Kanadské bodování: Pucher (45 bodů), Uram (40), Erat (31), Eliáš (28), Radim Bičánek (26)

Nejlepší střelci: Uram (21 goĺů), Pucher (16), Erat (15), Havlát (10)

Nejvíce asistencí: Pucher (29), Eliáš (20), Uram (19), Bičánek (18)

Hodnocení účasti na ledě nejlépe vystihuje bilance +/- bodů.
Nejlepší v tomto hodnocení byli: Eliáš (+15), Erat (+9), Havlát (+7), Mojžíš (+5)
A naopak nejhorší: Bičánek a Vorel (oba -10), Barus (-12), Benák (-14)
(Statistiky +/- bodů byly počítány včetně přesilových her a oslabení z oficiálního zápisu o utkání.)

Nejvylučovanější hráči: Bičánek (celkem 108 min.), Kvetan (85), Toman (72), Erat (42)

Nejslušnější hráči: Ondřej Šmach (ve 20 zápasech - 2 min.), David Ludvík (46-12), Karel Plášek (52-14)

Góly vstřelené v důležitých momentech utkání:
V přesilovkách: Erat (7), Bičánek (6), Uram (4), Ludvík (3)
V oslabení: Pucher (4), Havlát (3), Eliáš, Uram (2)
V prodloužení: Pucher a Uram (oba po 1)
Vítězné : Uram (6), Eliáš, Pucher, Pardavý, Erat, Ludvík (2)
Vyrovnávací: Uram (2), Toman, Benák, Pucher, Pardavý, Erat, Ludvík (1)

statistiky hráčů
Po kliknutí na obrázek se otevřou statistiky jednotlivých hráčů