Marodka paradoxně pomohla Orlům k zlepšeným výkonům

Aktuální zprávy
NE 25. 9. 2005
Z n o j m o - Po výhře v prodloužení s Libercem si Orli o víkendu připsali dalších šest bodů do tabulky vítězstvím nad Litvínovem a Třincem. Oba zápasy měly podobný úvod. Již záhy po začátku utkání vedli, na severu Čech jim dokonce vedení vydrželo až do vítězného konce. Oceláři z Třince kladli Znojmu větší překážky, ale na kontaktní gól Pletky v závěru posledního dějství dokázal rychle odpovědět Ludvík a sebral tím třineckým trenérům šanci na zvrat utkání v power play. Střelec uklidňujícího gólu <b>David Ludvík</b> to dokázal jednoduše vystihnout: „Čekali jsme na to, kdy se nám podaří dát víc gólů a dotáhnout zápas v pohodě do konce.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Orli utrpěli dvě porážky v řadě, shodně 2:5. Doma se Slavií a ve Vítkovicích. Pak se ale jejich herní projev změnil a poslední tři utkání vyhráli. „Bylo to těžké se zvednout po dvou prohrách, ale začali jsme makat a jsme rádi, že jsme třikrát vyhráli,“ s úlevou hodnotí autor čtvrtého znojemského gólu.

Znojmu se zatím v letošní sezóně vůbec nedařilo v přesilovkách. Poprvé skórovalo až v prodloužení proti Liberci. Ludvík přiznává, že na tom ještě musí zapracovat: „Snažíme se to trénovat a myslím si, že to bude jen otázka času, kdy to tam začne padat.“

Druhou přesilovku a první v normální hrací době se Znojmu podařilo využít v utkání proti Třinci. Úspěšným střelcem byl Zdeněk Ondřej, jehož gól se nakonec ukázal vítězným. Svůj zásah popisuje skromně: „Člověk na to vůbec nemyslí, já jsem akorát dostal přihrávku ve středním pásmu, beci přede mnou couvli, tak jsem to prostě vystřelil a spadlo to tam.“ O střeleckou potenci útočníků se ale neobává, věří, že v průběhu sezóny poroste: „Hokej je takovej, teďka se hodně brání, na začátku zápasu speciálně. Hraje se hodně silovej hokej, fyzicky náročnej. Šance jsme i v minulých zápasech měli, ale bohužel se nám nedařilo je proměnit. Dneska jsme rádi, že nám to tam spadlo a určitě nám to zvedne sebevědomí i v dalším zápase.“

Potěšující pro fanoušky Znojemských orlů je fakt, že přes virózu, která řádí v kabině, dokáží trenéři poskládat sestavu tak, že se tým semknul a jel na vítězné vlně. Trenér Miloslav Hořava se k tomu vyjádřil jednoduše: „Nesnažíme se dávat mužstvu jinou tvář. Musíme hrát s tím, co máme. Věříme tomu, že se semknou a budou dávat zápasům něco navíc.“
Ve stejném duchu k zápasu přistoupili i samotní hráči, jak jedním dechem sdělil Marek Uram: „Museli jsme dneska zabrat, jsem rád, že nám to vyšlo.“ Střelec prvního gólu byl v zápase v situaci, kdy neměl na ledě své slovenské dvojče Petera Puchera, kterého také trápí viróza. I bez něj byl Uram oporou týmu a vysloužil si ocenění nejlepší hráč utkání. Kromě toho vedl místo Puchera znojemské mužstvo jako jeho kapitán a ani s tím neměl nejmenší hráč na ledě problém. „Trenéři mě na dnes určili kapitánem,“ nerozebírá víc svoji funkci v zápase proti Třinci.