Z orlí perspektivy: 27. kolo ZLN – ZNO

ČT 24. 11. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli uzavřeli druhou čtvrtinu a tím pádem polovinu základní části Tipsport extraligy svým nejvyšším vítězstvím v tomto ročníku. Týmu Českých Budějovic nasázeli pět branek, zatímco inkasovali jedinou. V pátek se letos už potřetí střetnou s loňským vicemistrem, celkem HC Hamé, nepočítáme-li letní přípravný zápas. Avšak poprvé budou zajíždět na stadión Luďka Čajky, protože ve 14. kole si se Zlínem prohodili pořadatelství. Hvizd hlavního rozhodčího odstartuje utkání v 17.00 hodin.

HC Hamé Zlín

Zlínští Medvědi v posledním kole porazili Pardubice 3:1 a se 47 body okupují třetí pozici v tabulce za Slavií a Libercem. Se svým účinkováním v této sezóně mohou být vcelku spokojeni, na první místo jim scházejí pouhé čtyři body. Mají však o zápas více, neboť už v říjnu předehrávali 36. kolo se Spartou. Vzájemná bilance s Orly zatím hovoří pro opeřené dravce, jimž modro-žlutí jednou podlehli a jednou uhráli nerozhodný výsledek. I v Baťově městě už zaznamenali několik změn v kádru, za zmínku stojí především návrat útočníka Lešky a dočasná výměna brankářských dvojek se sousedním Vsetínem. Všem statistikám kromě hodnocení +/- kraluje ex-třinecký útočník příznačného jména Král.

Změny v kádru:

Přišli:
Lukáš Plšek (Vsetín – host.)
Petr Leška (Södertälje, SWE)

Odešli:
Martin Altrichter (Vsetín – host.)
Martin Jenášek (Vsetín), Ľubomír Pištek (Třinec)

Zranění, nemoci: Mokrejš – rameno, Kovář – třísla, Blaťák - naražený sval

Předpokládaná sestava: Murín (Plšek) - M. Hamrlík, Nosek, Malinský, Galvas, Houdek, Vosátko, Zubíček - Okál, Leška, Melenovský - Kristek, R. Král, Špilár - Kubiš, Záhorovský, Piluša - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek

Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík

HC Znojemští orli

Znojemští zakončili první půli soutěže na dobrém pátém místě se 40 body na svém kontě. Nebyli ovšem tak úspěšní jako v úvodní čtvrtině, kdy byli průběžně druzí se ziskem 26 bodů. Druhá část jim vyšla poněkud hůře a její bilance zní: 3 výhry v normální hrací době, 4 remízy a 6 proher, z nichž jedna v prodloužení. Mužstvo se střelecky trápilo a přesilové hry nebyly zrovna jeho nejsilnější zbraní. Orlům také dlouhou dobu chyběl vůdce Dopita i někteří další hráči. Obrovitý centr se však v minulém utkání vrátil nečekaně brzy po operaci kolene na led a hned přispěl k porážce Jihočechů. Kromě Chvátala a Berouna by mělo být mužstvo pro souboj s Medvědy kompletní.