Z orlí perspektivy: 39. kolo CEB – ZNO

PO 9. 1. 2006
Z n o j m o - Přesně po týdnu se v úterý opět naplno rozjede Tipsport extraliga, která má na programu kompletní 39. kolo, jímž budou završeny tři čtvrtiny základní části soutěže. Znojemští orli po domácím vydařeném zápasu s Plzní tentokrát navštíví poblíž soutoku Vltavy a Malše tým Českých Budějovic. Střetnutí aktuálně pátého a devátého celku tabulky začíná v Budvar Areně v 17.30 hod. a ve stejný čas startuje také on-line přenos na těchto stránkách.

HC České Budějovice

Jihočeši ve čtvrtek dohrávali 31. kolo na ledě Sparty, které podlehli 1:5. V předchozích utkáních se jim dařilo o něco lépe, ale výkony nejsou zcela optimální, i když budějovický celek patří k aspirantům elitní osmičky. Na Orly, se kterými v této sezóně nejprve remizovali (2:2) a podruhé jim podlehli (1:5), ztrácejí pouhé čtyři body. Trenér Jandač, který mužstvo před necelým rokem dokázal přivést zpět mezi extraligové kluby, má k dispozici kompletní kádr kromě útočníka Hanzala, který po juniorském šampionátu zkouší štěstí v Kanadě, a dlouhodobě zraněný Nedorost v tomto ročníku už zřejmě nenastoupí.

Změny v kádru:

Přišli:
Michael Vyhlídal (Mladá Boleslav – stř. starty), Lukáš Vomela (Jindřichův Hradec – stř. starty)
Tomáš Vak (Karlovy Vary), Lukáš Havel (Slavia Praha – host.)

Odešli:
Milan Kopecký (Slavia Praha – návrat z host.), Martin Hanzal (Regina, WHL – host.)

Zranění, nemoci: Nedorost – poraněná čéška v pravém koleni

Předpokládaná sestava: R. Turek (Chábera) - Gřegořek, Posmyk, Kutlák, Harant, Mucha, Vydarený, Kotaška, Jindra - Veselý, Brabenec, M. Hudec - Sailer, Hübl, Hřebejk - Kotrla, Vak, Šimánek - Bělohlav, Krátoška, L. Havel

Trenéři: Josef Jandač, Milan Kupka

HC Znojemští orli

Hokejistům Znojma se v poslední době na hřištích soupeřů daří, v uplynulém utkání napravili i předchozí nezdary před vlastním publikem, když plzeňský Lasselsberger vyprovodili z Hostan arény s pětigólovým přídělem. Nezbývá než věřit, že jim současná forma vydrží i do bojů o play-off. Do konce základní části uvidí fanoušci své oblíbence v domácím prostředí už pouze šestkrát, ven budou Orli zajíždět ještě osmkrát včetně duelu s Českými Budějovicemi. V kádru už po odchodu finského obránce Varakase zůstává pouze jeden cizinec (pokud nepočítáme čtyři slovenské hráče), a to druhý brankář Hårstad-Evjen, který se nedávno ve 2. lize v barvách Přerova blýskl čistým kontem proti Šumperku. Po Mistrovství světa juniorů v Kanadě už by se do sestavy mohl vrátit zadák Šmach, na střídačce již bude asistovat kouč Votruba. Stále nebude moci nastoupit zraněný Beroun, i když jeho návrat se blíží.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Jareš, Bičánek, Němeček, Mojžíš, Heš, Šmach, Švrček - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek - Vaškovič, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO Č. BUDĚJOVICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
5. 38 15 1 7 2 13 76:82 56 9. 38 13 2 9 0 14 79:87 52
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
KLA-ZNO 2:3 ZNO-PCE 1:3 ZNO-PLZ 5:2 CEB-LIB 4:2 VSE-CEB 2:3p SPA-CEB 5:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů