Z orlí perspektivy: 42. kolo SLA – ZNO

ST 18. 1. 2006
Z n o j m o - Nezvykle ve čtvrtek bude odehrána většina duelů 42. extraligového kola, jediného v tomto týdnu. I když v letošním ročníku české nejvyšší hokejové soutěže už byly kvůli předehrávkám a dohrávkám pro hokejové zápasy využity všechny dny v týdnu. O víkendu se pak uskuteční Utkání hvězd mezi výběry Česka a Slovenska, na kterém však nebude mít Znojmo zastoupení. Všichni Orli se tak mohou plně soustředit na čtvrteční souboj s lídrem tabulky, pražskou Slavií. Tým, který má na svém kontě o 24 bodů více, přivítá jihomoravský celek v Sazka Areně v 19.00 hodin.

HC Slavia Praha

Slávisté letos opět sestavili velice silné mužstvo, které se netají ambicemi získat po třech letech titul mistra extraligy. Hned od začátku ročníku 2005-06 se svěřencům trenéra Růžičky až na drobné výpadky dařilo a po krátké přetahované s Libercem si drží své výsadní postavení. Bílí Tygři momentálně ztrácejí na „sešívané“ 6 bodů, což však není ztráta nedosažitelná. Všechny tři letošní vzájemné zápasy Znojma a Slavie vyhráli Pražané, ve dvou z nich dokonce neinkasovali (2:5, 0:3, 0:1). Tým by měl být kompletní, otazník zůstává pouze nad Kadlecovou virózou. S Orly by tak měla změřit síly celá plejáda skvělých hráčů a reprezentantů, mj. Franěk, Beránek, Vlasák, Bednář, Sup, Duda, Divíšek, nebo J. Novák.

Změny v kádru:

Přišli:
David Pojkar (Litvínov – návrat z host.)
Milan Kopecký, Lukáš Havel (oba České Budějovice – návrat z host.)

Odešli:
Roman Červenka (Ústí nad Labem – stř. starty)

Zranění, nemoci: Kadlec – viróza

Předpokládaná sestava: Franěk (Hronek) - J. Novák, Žižka, Žabka, Pojkar, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Divíšek, Sobotka - Vondrka, Kopecký, Dlouhý

Trenéři: Vladimír Růžička st., Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

HC Znojemští orli

Znojemští mají Slavii co oplácet. Nejen letošní tři porážky, ale i další „nevyřízené účty“ z minulých let. Není však pochyb, že opět půjde o velmi náročné střetnutí, jehož papírovým favoritem jsou domácí. Orlí letce se ale od začátku nového roku vcelku daří, jejich soupeř navíc trochu překvapivě podlehl v minulém kole dvanáctému Kladnu 2:4, tudíž není neporazitelný. V dalším boji o play-off by měl z kádru trenéra Hořavy zřejmě scházet pouze Mikulík, jenž laboruje s kolenem. Je tedy možné, že Orli cestou do hlavního města přiberou do autobusu někoho z jihlavských hráčů.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Heš, Šmach, Švrček, Staněk - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Slavia Praha ZNOJMO SLAVIA PRAHA