Roman Němeček: Dnes bylo všechno naopak

Aktuální zprávy
ÚT 21. 11. 2006
Z n o j m o - Velmi pohledné utkání předvedli v Hostan aréně oba aktéři pětadvacátého extraligového kola. Domácí diváci asi přišli na zápas s obavami, jak se dokážou Orli vypořádat se šestigólovým přídělem, který obdrželi v Litvínově. Povedlo se jim to více než dobře. Od začátku na soupeře vletěli a celý zápas měli pod kontrolou, i když museli dvakrát dotahovat. Poprvé se ujali vedení ve čtyřiačtyřicáté minutě brankou <b>Romana Němečka</b>, který tak zaznamenal svůj první letošní přesný zásah.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Málokdo by uvěřil, že tento mančaft odjel z předchozího zápasu s takovou nadílkou. Soupeře převyšoval ve všech herních situacích, snad vyjma rychlých protiútoků. V těch byly Pardubice lepší a nebezpečnější. Orlům nechyběl pohyb, nasazení, obětavost a důraz. S chutí si často zaútočili i obránci. Němeček měl vůbec ofenzivní náladu. Několikrát se ocitl před Lašákem v dobré skórovací pozici a jednu příležitost taky přetavil v důležitý gól. „Dneska jsem měl spoustu šancí, vždycky se to ke mně nějak odrazilo a jsem rád, že jsem to tam aspoň jednou trefil,“ pochvaloval si.

Na Orlech byla vidět chuť a vůle po vítězství, jakoby chtěli co nejrychleji zaplašit nepříjemné vzpomínky na sever Čech. Němeček to potvrzuje: „Moc jsme potřebovali vyhrát po tom debaklu, co jsme dostali v Litvínově. Dneska jsme začali hrát dobře, celý zápas jsme hráli dobře, měli jsme dost šancí a dali jsme i góly. Dneska to bylo všechno naopak než v neděli.“

foto/Jaroslav
≡  Jaroslav Kameš poutal po zápase velký zájem novinářů
Cestou k úspěchu byly dvě využité přesilovky. Hra měla nápad, kombinace vycházely, a tak se nabídla otázka, zda se na tuto činnost Orli nějak více zaměřili. Trenér Jan Votruba to ale popírá: „Nebylo moc času se jim věnovat. Z Litvínova jsme přijeli někdy o půl druhý ráno a měli jsme jen půlhodinový trénink. Věnovali jsme se tomu jen, jak se říká, u tabule.“

V předcházejícím domácím zápase se zranil Jiří Trvaj. Jeho absence byla citelná, ale Votruba byl po utkání mírně optimistický: „Jirka včera absolvoval další vyšetření a doufáme, že by mohl jít už zítra nebo pozítří na led. Dnešní zápas mu ale nebyl lékařem doporučen. Uvidíme, jak se bude cítit po čtvrtečním tréninku. Od toho se bude všechno další vyvíjet.“ Proti Pardubicím nastoupil do znojemské svatyně narychlo povolaný Jaroslav Kameš, který nyní chytá za prvoligový Beroun. I přes tři obdržené branky byli trenéři s jeho výkonem spokojeni. „Kameš to měl dneska těžké, protože si pár minut vůbec nešáhl na puk a pak musel řešit složitou situaci. To je těžké pro každého brankáře,“ vysvětluje Votruba.

Kameš byl také spokojený. „Pocit mám dobrý, protože jsme vyhráli. Každé vítězství je hezké a hokej se hraje taky kvůli pocitům,“ sdělil po zápase novinářům a hned vysvětluje, jak se ve Znojmě ocitl. „V neděli po zápase v Litvínově mi volal trenér Hořava, jestli bych nepřijel odchytat tenhleten úterní zápas. Bez váhání jsme řekl, že přijedu. Zatím jsme se domluvili pouze na toto utkání, protože se uvidí, jak na tom bude Jirka Trvaj. Mám smlouvu v Berouně, zítra máme utkání s Hradcem a musím být k dispozici.“