Trenérem Znojma Jan Neliba, Radek Haman sportovním manažerem.<br> Nové logo může vzejít od fanoušků

Aktuální zprávy
ST 22. 4. 2009
<em>Znojmo</em> - Na znojemskou střídačku přichází Jan Neliba, trenér zvučného jména, známý i jako hráč. Znojemský klub tak obsadil nejdůležitější post při budování nového týmu, při jehož tvorbě bude také pomáhat nový hrající sportovní manažer Radek Haman. Nové bude i logo, na jehož nové podobě se může podílet široká fanouškovská veřejnost.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pětapadesátiletý Jan Neliba rád kývl na nabídku znojemského klubu: „Ze Znojma jsem dostal zajímavou nabídku a nemusím předstírat, že jsem šťastný, že můžu Znojmo trénovat v první lize.“ Věří, že ve Znojmě bude hokej na solidní úrovni i nadále: „Všechno jsme si vyříkali, vysvětlili a myslím si, že znojemský hokej půjde správným směrem. Jsem s tím spokojený.“

Nový znojemský trenér je přesvědčen o tom, že Znojmo nebude hrát v 1. lize druhé housle. „Vedení si představuje, že bychom měli hrát hokej hlavně zajímavý pro diváky, s takovým umístěním, abychom se dostali do play off. Když se nám podaří kádr stabilizovat, tak to není nemožné. Pokud tady budou hráči, které máme vytipované, tak to nebude nesplnitelný cíl.“

Jako hráč patřil Neliba k oporám zadních řad Kladna i reprezentace. Je držitelem pěti mistrovských titulů a vítěz Poháru mistrů evropských zemí (dnes Liga mistrů). „Měl jsem štěstí, že jsem hrál v mužstvech s takovými hráči jako byli bratři Holíkové, Pospíšil, Nový, Novák, a tak dále,“ vzpomíná na svá hráčská léta.

Zažil i bohatou trenérskou kariéru. Když má vyjmenovat, kde všude trénoval, řekne s nadsázkou: „Všude.“ Mnoho fanoušků si jej spojí se vsetínskou mistrovskou érou, kde byl v roli trenéra téměř u třech titulů. „Byl jsem u dvou mistrovských titulů a třetí jsem jen oslavoval, protože jsem tam tři čtvrtě roku trénoval.“ V české extralize působil v Kladně, v Českých Budějovicích a v již zmiňovaném Vsetíně. V první lize vedl mužstvo Mladé Boleslavi a v loňské sezóně Most. Má za sebou i zahraniční angažmá na Slovensku a ve Finsku.

Po Václavu Sýkorovi, Miloslavu Hořavovi, Milanu Skrbkovi a Karlu Vaňkovi je shodou okolností již pátým trenérem z kladenské líhně, který se ve Znojmě postaví na střídačku. K němu se v roli asistenta vrací k „A“ mužstvu Karel Vaněk. Oba se navzájem dobře znají ze svého působení právě na Kladně. Vaněk si výběr nového kolegy pochvaluje: „Je velmi ambiciózní trenér, vyžaduje od hráčů pracovitost, tvrdost, houževnatost, bojovnost. Býval výborný bek a jak byl tvrdý na sebe, tak to vyžaduje i od hráčů.“

Radek Haman hrajícím sportovním manažerem

Nová role čeká na Radka Hamana, který bude nejen hrát, ale také se podílet na budování a chodu týmu ve funkci sportovního manažera. Dlouholetá opora Orlů vidí svoji funkci jednoduše: „V první řadě se cítím hráčem. Spíš budu takovým propojovacím článkem mezi vedením a kabinou. Ale také se snažím svým názorem přispět ke složení mužstva, sdělit o jednotlivých hráčích takové poznatky, aby k sobě seděli nejen herně, ale i povahově.“

Hledá se nový Orel

Ke všem možným změnám, které ve znojemském klubu nastaly, se přidává i nutnost nového loga. Nově vznikající vedení se rozhodlo dát příležitost fanouškům podílet se na jeho podobě. Tím se jim naskýtá prostor pro vlastní tvořivost, fantazii a šanci, že právě jejich Orla budou nosit znojemští hráči na dresech.

Zadání je jednoduché. Logo by měla tvořit hlava orla nejlépe s bojovným výrazem. Další podmínkou je barevná i grafická jednoduchost.

Své návrhy posílejte do 15. května 2009 na redakční email: hcorli@gmail.com

Vítězný návrh bude odměněn V.I.P. permanentkou na příští sezonu.

Klub si vyhrazuje právo návrh graficky dotvořit, autorská práva bude vlastnit klub.