Každý zápas je jiný, nebojí se neoblíbených Benátek Jiří Beroun

Aktuální zprávy
PO 8. 2. 2010
<em>Znojmo</em> - Málokterý hráč je svému klubu věrný tak, jako Jiří Beroun. Devětadvacetiletý útočník za svou hokejovou kariéru prošel jen třemi týmy, z toho v Olomouci se ocitl vždy jen formou střídavých startů z extraligového Znojma. Odchovanec Třebíče nyní v orlím dresu působí už osmou sezónu a v první lize se stal pevným článkem základní sestavy. Nyní doufá, že vyřazovací boje přinesou jeho týmu více než boje v jedné sérii. „Chceme jít co nejdál,“ říká.

Důrazným varovným znamením před začátkem play off se pro znojemské hokejisty stal trochu nečekaně poslední domácí zápas základní části s Chrudimí. Na pozorné obraně soupeře, který podobně jako mnoho dalších prvoligových celků přijel na led Hostan arény s hodně obrannou taktikou, si domácí hráči vylámali zuby a poprvé v ročníku se gólově neprosadili.

„Bylo to takové utahané. Myslím, že první třetinu jsme k zápasu přistoupili docela vlažně a neproměnili šance. Od toho se potom odvíjelo celé utkání,“ hodnotil zápas zklamaný Jiří Beroun. „Stáli celý zápas na modré, bránili a bylo strašně těžké se přes ně dostat do pásma. Když jsme zkusili puk nastřelit, byli u něj dřív, vyhrávali osobní souboje. Až poslední třetinu jsme si vytvořili nějaký tlak, ale to už bylo pozdě.“

Mohlo by se zdát, že Chrudim naznačila způsob hry, který na jihu Moravy v pátek a sobotu zkusí praktikovat i Benátky nad Jizerou, soupeř Znojma v předkole vyřazovací části. „Každý soupeř je jiný a hlavně je jiný každý zápas,“ nesouhlasí Beroun. Tým úzce provázaný s extraligovým Libercem letos už jednou dokázal v orlím hnízdě uspět, když si na začátku listopadu vezl domů tři body po vítězství 3:1. „Musíme samozřejmě přidat a věřím, že to zvládneme.“

⇒  Jiří Beroun

Neúspěch v posledním kole připravil svěřence Jana Neliby a Milana Kastnera o možnost posunout se tabulkou vzhůru a získat výhodnější pozici pro vstup do play off. „Určitě jsme chtěli být v tabulce lépe postavení, protože na horší mužstva tam při postupu čeká Ústí nebo Chomutov, ale série play off je vždy o třech nebo čtyřech zápasech a uvidíme, co uhrajeme,“ soustředí se na nejbližší střetnutí Jiří Beroun. „Dva dny teď budeme mít volno, v úterý večer je trénink. Musíme přidat i v tréninku a dobře se připravit tak, aby se to poté přeneslo i do zápasu.“

I přes závěrečný neúspěch Orli ve zrádné první sezóně po kompletní přestavbě mužstva dokázali zvládnout nesmírně vyrovnanou základní část se ctí a od předsezónních cílů se téměř nevzdálili. „Člověk se chtěl motat někde kolem toho šestého místa. Myslím, že celou sezónu jsme tam víceméně byli, až teď konec nám trochu utekl kvůli těmhle posledním dvěma utkáním,“ lituje Beroun.

Rychlý útočník po počátečním putování sestavou našel trvalé místo na levém křídle druhé útočné formace po boku dalších zkušených forvardů Tomáše Hradeckého a Přemysla Sedláka. „Tomáš je výborný centr, Sedlo zase pravé křídlo. Oba mi připravují spoustu šancí, musím je jen proměňovat. Doufám, že v play off přidáme a naše výkony budou ještě lepší.“

Po několika sezónách, kdy se ve Znojmě objevoval na ledě při extraligových kláních, nyní Jiří Beroun a jeho spoluhráči čelí nástrahám a soupeřům druhé nejvyšší soutěže u nás. „Je to jiné. V extralize hrajete více jeden na jednoho, první liga s sebou přináší více přečíslení – tři na dva, dva na jednoho. Obě soutěže jsou v něčem odlišné, každému hráči sedí něco jiného. Já jsem rád, že můžu být tady a dostanu se na led více, než v extralize,“ pochvaluje si důležitou změnu.