Vyhraný zápas? Takový pocit jsem ve Slavii dlouho nezažil, směje se posila Pavel Klhůfek

Aktuální zprávy
ČT 5. 2. 2015
Nejčerstvější posilou ve znojemském týmu je třiadvacetiletý útočník Pavel Klhůfek, odchovanec zlínského hokeje, který přišel na jih Moravy z trápící se extraligové Slavie. V následujícím rozhovoru si pochvaluje nejen fanoušky Orlů, ale i samotnou EBEL.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak se vůbec zrodil váš přestup do Znojma?
Volal mi pan Dočekal, že je tady ta možnost a já jsem neváhal. Na Slavii jsem teď poslední dobou moc nehrál, tak jsem rád, že jsem tady a můžu klukům pomoct bojovat v play-off. Atmosféra je tu fantastická. Před takovými fanoušky se hraje výborně. Už teď se těším na další zápas.

Ve Znojmě jste ještě ani pořádně netrénoval a už jste naskočil do zápasu. Jaká byla vaše role?
Přijel jsem hodinu před zápasem, ani jsem nestihl sraz, takže o těchto věcech jsem se s trenéry ještě nebavil. Dostal jsem jen nějaké základní informace.

Pavel Klhůfek

• hokejově vyrůstal ve Zlíně
  • po sezóně 2008/2009 přešel do Slavie
  • s juniorkou Slavie oslavil v roce 2010 stříbrné medaile
  • do seniorské extraligy nakoukl poprvé v ročníku 2010/2011
  • v březnu 2014 si v zápase ELH Slavia - Karlovy Vary připsal šest kanadských bodů
  • hostoval v Berouně i Havlíčkově Brodě
  • v létě hraje inline hokej, je juniorským mistrem světa z roku 2010

Jak hodnotíte svůj první zápas v EBEL? Bylo to něco jiné oproti extralize či první lize?
Kdybych to měl porovnat s extraligou nebo první ligou, tak se méně pískají fauly hokejkou. Hra je taková ostřejší a rychlejší. To jsem od toho ale očekával. Osobně si myslím, že to se v EBEL hraje velice kvalitní hokej.

Vám osobně vyhovuje tento tvrdší styl hry?
Nemám s tím problém.

První zápas a hned výhra. Jaký to je pocit?
Já jsem vyhrál po dlouhé době. Ve Slavii jsme dlouho prohrávali, takže je to super pocit, který jsem delší dobu nezažil (smích).

Slavia bojuje o záchranu v extralize. Se Znojmem si naopak zahrajete o titul. Je to pro vás povzbuzující?
Tak samozřejmě. Je vždy mnohem příjemnější bojovat v horní polovině tabulky.

Měl jste přehled o EBEL již dříve nebo jste se o ni začal zajímat až s příchodem do Znojma?
Na začátku sezóny hrála Slavia se Znojmem přípravný zápas a řekl bych, že to byl jeden z nejtěžších zápasů, co jsme měli, a to jsme hráli i na turnaji ve Švýcarsku. Když to srovnám, tak Znojmo hrálo daleko lépe. Byl to z jeho strany agresivnější, tvrdší a celkově nepříjemný hokej.

Jaké jsou vaše očekávání od tohoto angažmá?
Samozřejmě budu plnit každou úlohu, kterou od trenérů dostanu. Chci hrát a chci pomoct, abychom postoupili minimálně do semifinále.