Do příští sezóny EBEL se přihlásilo všech 12 klubů a Medveščak Záhřeb

ICE Hockey League
PO 16. 1. 2017
Všech dvanáct stávajících účastníků Erste Bank Eishockey Ligy podalo do nedělní uzávěrky přihlášku do dalšího ročníku. Spolu s nimi se přihlásil i Medveščak Záhřeb, který v lize dříve hrával a aktuálně působí v KHL.

Kromě přihlášky museli všichni účastníci splnit také podmínky stanovené vedením soutěže. Pro sezónu 2017/18 je splnilo všech dvanáct současných klubů a spolu s nimi KHL Medveščak Záhřeb, který tak položil základ možnému návratu. Chorvatský velkoklub již v EBEL působil a v ročníku 2011/12 dokonce hrál proti Orlům čtvrtfinálovou sérii.

V létě 2013 Medveščak, pyšnící se velmi silným diváckým i ekonomickým zázemím, odešel do KHL, kde letos působí čtvrtou sezónu. Jeho mládežnické celky nadále hrají ve strukturách EBEL. V sezóně 2012/13, kdy naposledy v lize působil, dosáhl obdivuhodného průměru 7922 diváků na zápas.

V příštích týdnech provede liga ekonomický audit všech celků. Finální počet účastníků pro příští sezónu by měl být znám nejpozději na konci února.