Po pěti letech letí Orli znovu do Záhřebu

30.10.2017 | Lukáš Peroutka

Téměř přesně před pět lety, 30. října 2012, zajížděli znojemští hokejisté naposledy do Chorvatska na led místního Medveščaku. Záhřeb zůstává jediným místem, kde Orli nikdy nevyhráli. O prolomení této série budou bojovat v úterý od 17:30.

» Hvězda soupeře
Pět let v NHL, sezóna v KHL. Kariéra čerstvé posily Záhřebu Kevina Poulina dává tušit, že do ligy přišla hvězda první velikosti

Oběma týmům se v posledních utkáních dařilo rozdílně. Zatímco Orli mají na kontě aktuálně pět porážek v řadě, Medveščak se po horším startu zvedá, vyhrál na domácím ledě oba poslední duely a v tabulce se nachází jen dva body za Znojmem na osmé příčce se dvěma duely k dobru. Navíc se mu daří doma, ze sedmi duelů pokaždé bodoval a pětkrát vyhrál, na čemž má podíl tradičně bouřlivá atmosféra a průměrná návštěvnost přes pět tisíc diváků.

Mezi hlavní hvězdy týmu patří také dva Češi: útočník Tomáš Netík a obránce Tomáš Kudělka. K nim lze připočíst norského střelce Oldena nebo zámořského šikulu Morleyho, to vše navíc podporuje zezadu nová hvězdná posila v brance. Kanadský gólman Kevin Poulin dlouho působil v New York Islanders v NHL, po roce v Rusku nyní přišel do kádru chorvatského velkoklubu a uvedl se famózně. Ve dvou domácích duelech pustil jen dvě branky.

Orli tak pojedou do Záhřebu v těžké pozici, navíc se šňůrou pěti porážek na kontě. V posledním duelu v Grazu vyhráli dvě ze tří třetin, jenže nepovedená druhá část hry jim vzala naději na body. Přesto se najdou pozitiva: do obranných řad se po zranění vrátil Dominik Tejnor, první zápas odehrála také nová posila Tomáš Pastor. Kromě Tomáše Plíhala se tak znojemská marodka kompletně vyprázdnila a Znojmo bude doufat v návrat na vítěznou vlnu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
13 1 9 0 3 33:54

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Medveščak Zagreb
pozice v tabulce 7. 8.
body 23 21
aktuální forma Graz – Znojmo 4:2
Dornbirn – Znojmo 8:5
Znojmo – Bolzano 3:4p
Záhřeb – Innsbruck 3:1
Záhřeb – Vídeň 4:1
Graz – Záhřeb 7:5
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 17 bodů (7 + 10) Tyler Morley, 18 bodů (7 + 11)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 10 bodů (4 + 6) Michael Boivin, 9 bodů (6 + 3)
brankář Marek Schwarz (90,41 %) Kevin Poulin (97,9 %)
využití přesilovek 14,70 % 12,00 %
úspěšnost oslabení 80,60 % 88,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#45 Miha Bulovec, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #76 Matjaž Hribar, #86 Natasha Pagonová

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Lattner, Bořuta, Tejnor, Stehlík, Pastor, Pohl, Biro, Zajíc – Novák, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Raška, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Račuk, Guman, Špaček.
Poulin – Kudělka, Privitera, Boivin, Tikkanen, Čepon, Kegalj, Smolec – Olden, Morley, Mahbod – Aviani, Koskiranta, Netík – Rajsar, Brine, Zanoški – Jarčov, Jankovič, Simšič – Fičur.