Druhé vítězství v řadě? V cestě stojí Graz

ČT 14. 12. 2017
Znojemští hokejisté vyhlíží další velmi důležité utkání se soupeřem, jenž figuruje v soutěžní tabulce jen o příčku výše. Přijďte podpořit Orly v náročné cestě za tolik potřebným vítězstvím. Páteční zápas startuje v 18:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Hannu Toivonen stráží bránu Grazu s úspěšností nad 90%

Hokejisté Grazu se po velmi dobrém ligovém startu pomalu propadají k nižším patrům tabulky. Momentálně osídlili osmou příčku, jen o dva body před devátými Orly. O zápasový náboj tak jistě nebude nouze. Poslední tříbodové vítězství týmu se datuje k 21. listopadu, kdy ovšem na domácím ledě překvapivě porazili suverénní Vídeň. Od té doby přišly dvě výhry v prodloužení a tři porážky.

Grazu se ve Znojmě v minulých letech příliš nedařilo. Od startu sezony 2014/2015 zde vyhrál pouze jednou, a to ještě v prodloužení. Podobné statistiky si ale rakouský tým zcela jistě nepřipouští. „Musíme si dávat pozor na maličkosti a být opatrní. Jsme zvyklí hrát větší porci zápasů během krátkého času, chce si to jen lépe rozložit síly,“ reaguje zadák Grazu Robin Weihager nejen na zápasovou přípravu, ale i fakt, že již tradičně je program ligy kolem závěru roku zhuštěn.

Orlům se podařilo zastavit propad tabulkou, jenž následoval po nepovedených duelech v druhé polovině října. Body se ale střádají pomalu, a tak je potřeba ještě více zabrat. Hezky se kouká především na poslední výhru Jihomoravanů, kterou ukořistili ve Villachu. I to by mohl být zlom, jenž týmu dodá potřebné sebevědomí. „Věřím, že přijde vítězná série a tým se díky tomu zase zvedne. Nakopne nás to. Musíme myslet tak, že tu šestku prostě uděláme,“ nabádá druhý neproduktivnější hráč Orlů Erik Němec.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
30 12 13 1 4 74:76

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 9. 8.
body 34 36
aktuální forma Villach – Znojmo 2:3
Znojmo - Salzburg 3:4p
Dornbirn – Znojmo 4:2
Graz – Innsbruck 5:4p
Innsbruck – Graz 5:2
Graz – Vídeň 0:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 26 bodů (10 + 16) Ken Ograjensek, 22 bodů (5 + 17)
Oliver Setzinger, 22 bodů (10 + 12)
Brock Higgs, 22 bodů (10 + 12)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Clemens Unterweger, 14 bodů (4 + 10)
brankáři Marek Schwarz (90,00 %) Hannu Toivonen (90,90 %)
využití přesilovek 16,82 % 22,61 %
úspěšnost oslabení 79,34 % 79,78 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimír Babic, #20 Kristijan Nikolič
Čároví rozhodčí: #96 Elias Seewald, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Tejnor, Stehlík, Pastor, Bořuta, Plutnar, Biro, Zajíc – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Špaček.
Toivonen – Strohmeier, Carlsson, Laakso, Unterweger, Iberer, Weihager, Petrovitz, Natter – Oberkofler, Ograjensek, Woger – Buzzeo, Higgs, Setzinger – Brophey, McLean, Zusevics – Pirmann, Nixon, Zierer.