Absolutně jsme prospali začátek, věděl Aleš Sova

Rozhovory
ST 21. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - V loňském ročníku stihl odehrát ve Znojmě pouze sedm utkání v základní části a čtyři v play-off. Letos jej na dlouhou dobu vyřadilo zranění. Není tedy divu, že se premiérového gólu dočkal obránce Aleš Sova až nyní. „Jen jsem vystřelil a padlo to tam," líčil Sova. V duelu proti Grazu sice Orli prohráli, Znojmo jde ale dál. „Na lítost nemáme čas," ví jedenadvacetiletý bek.

Jak byste zhodnotil zápas?
Absolutně jsme prospali začátek, a když jsme si to uvědomili, bylo už pozdě. Pak na nás Graz vlétl, bylo to jen díky Kácovi (Ondřej Kacetl, pozn. red.), že jsme v první třetině dostali jen jeden gól. Pak už to najednou bylo čtyři nula, a to se velice špatně dotahuje. Ale na utkání bylo i něco pozitivního. Že jsme se za stavu, kdy jsme vysoko prohrávali, nesložili a pokračovali dál.

⇒  Aleš Sova vstřelil první gól v dresu Orlů.

Popsal byste nějak svůj kontaktní gól?
Byla to střela od modré, která tam prostě padla. Oni vyhazovali puk, Škáďa (Martin Škadra, pozn. red.) ho zachytil a přihrál mi. Alespoň myslím, že to tak bylo. Potom byl napaden u mantinelu a poslal puk mně. Já viděl, že ke mně jede jeden hráč, tak jsem neváhal a vypálil. Gólman nic neviděl, tak jsem hlavně zkusil trefit bránu. A padlo to tam.

Kdybyste měl srovnat tuto hru a hru v neděli, jak byste je zhodnotil?
Naneštěstí pro nás, oni hráli naprosto to stejné, co hráli u nich. My jsme se s jejich systémem, který je podobný našemu, nedokázali srovnat. Teď se z toho musíme oklepat a jít dál. Na lítost nemáme čas.

V čem přesně vás Graz přehrál?
Velice jednoduše nás dokázali dostat pod tlak, v našem obranném pásmu byli velice taktičtí. Hráli tu svou důraznou hru, kterou hráli i vloni, ale mají tam také nové hráče. Více technicky založené, kteří mají smysl pro hokej. Mají sice dobrý tým, ale i takovéto zápasy bychom mohli vyhrávat.

Menších potyček bylo na ledě mnoho, uklidňovali jste se navzájem se spoluhráči?
Ne, to vůbec. Oni to tak praktikují, snaží se soupeře rozhodit, aby se nechal vyloučit. My jsme si to nemohli dovolit, protože jsme s výsledkem chtěli něco dělat. Proto jsme se nenechali vyprovokovat.