Adam Havlík: Škoda, že jsme to nedotáhli do konce

Rozhovory
PO 19. 9. 2011
<em>Znojmo</em> - V zápase se blýsknul nádherným gólem, dvě další jasné šance ale neproměnil. „Vzhledem k průběhu toho zápasu si myslím, že ten vydřený bod je zlatý,“ říká Adam Havlík, jedenadvacetiletý odchovanec znojemského hokeje. Navíc v zápase proti Vídni si velice pochvaloval povzbuzování ochozů: „Naši fanoušci opět ukázali, že jsou výborní.“

Jak hodnotíte zápas s Vídní?
Ze zápasu mám rozporuplné pocity, nejdříve jsme prohrávali o tři góly, následně o dva. Měli jsme asi trochu štěstí, na začátku ligy ho máme více než dost, protože v Záhřebu jsme to srovnávali stejně jako proti Vídni, ze tří gólů. Ale divákům se množství branek muselo líbit a asi to o něčem svědčí. Když prohráváme o hodně gólů, tak se nesložíme, ale jdeme do toho a věříme, že to srovnáme, což se povedlo už dvakrát. Škoda jen, že jsme to následně nedotáhli do vítězného konce. Ale vzhledem k průběhu zápasu si myslím, že ten vydřený bod je zlatý. Vídeň má totiž vynikající manšaft, takže bod je pro nás opravdu dobrý.

⇒  Adam Havlík

Co váš gól? Trénujete speciálně Forsbergovu kličku?
Abych pravdu řekl, tak já ji dělám téměř neustále na tréninku. Kluci v týmu už mě znají, tak musím na trénincích dělat i něco jiného, ale v zápase, když je možnost, tak si na tuto kličku věřím. Dnes jsem to zkusil, gólman to docela „zbaštil“ a vyšlo to.

Co říkáte na diváckou kulisu? Přišly tři tisíce lidí.
Je to naprostá bomba, navíc když přijela i spousta fanoušků Vídně, kteří atmosféře také hodně pomohli. Naši fanoušci ukázali na mezinárodní úrovni, že jsou výborní, kulisa tribun byla jednoznačně super. Když jsme na konci srovnávali skóre, atmosféra se vůbec nedala popsat.

Byla Vídeň těžším soupeřem než Linz?
Řekl bych, že Vídeň je mnohem vyspělejší celek, Linz oproti ní hraje jednoznačně jednodušší hokej, stačí jen hodně bruslit. Tým Linze bruslí a přímočaře se hrne do branky. Vídeň má mnoho technicky nadaných hráčů, kteří si dokážou podržet puk, a v tom byl oproti pátku největší rozdíl.

Počet vyloučených byl oproti minulým zápasům malý, kdežto Vídeň měla hned dva osobní tresty.
Takhle je to v soutěži nastavené, já sám jsem o tom ani nevěděl. Když Martin Pláněk dostal holí, která byla podle rozhodčího vysoko, dostal Kavanagh automaticky trest do konce utkání. Divil jsem se, že se za vysokou hůl dávají takovéto tresty. Poté mi kluci v kabině řekli, že jakmile je nějaký úder na hlavu, při kterém teče krev, tak se automaticky jde hráč svléct. Když je to takhle dáno, musíme si na to holt dávat pozor, ale komu se to stane, má smůlu. Kolikrát to ani není naschvál, když někdo někoho trefí do zubů, ale je to takhle vymyšleno, tak si tento problém musíme hlídat.

Dostali jste nějaký seznam toho, co se smí a co ne?
Před sezónou bylo nějaké sezení ohledně toho, myslím, že to bylo vedení soutěže. Pan Soudek nám poté všechno vysvětloval v kabině, co vše se tam probíralo, hlavně o rozhodčích, jak se to v EBEL vede, co se smí a co se nesmí. Víme tedy, na co si rozhodčí budou více dávat pozor.