Asi pracuje i nervozita, smutnil nad nevyužitými šancemi Martin Růžička

Aktuální zprávy
ST 31. 1. 2007
Č. B u d ě j o v i c e - Prohrát těsně vydřený zápas mrzí víc než dostat pořádný příděl. Znojemští hokejisté nebyli v Budějovicích daleko od slastného odjezdu s bodovým pozlátkem v kapsách. Nasazení a chuť poprat se o výsledek nechyběly, absence důrazu v koncovce a nezbytného štěstíčka už ale ano. <i>"Pár střel jsem tam měl. Některé byly i šance na gól, ale nepodařilo se to. Já osobně už tohle mám víc zápasů. Prostě ne a ne to tam spadnout. Možná je to taky trochu hlavou, že pracuje nervozita. Těžko říct,"</i> sypal si bezprostředně po zápase popel na hlavu <b>Martin Růžička</b>.

Znojemští Orli nesehráli na jihu Čech špatnou partii, ale i přesto odjíždějí s prázdnou. Stejně tomu bylo i ve 21. kole, kdy domácí porazili svého soupeře 3:1. Tentokráte skončil duel MOUNTFIELDU se Znojmem ještě těsněji. „Začali jsme dobře a v první třetině jsme hráli to, co jsme si řekli,“ hodnotil duel s průběžně třetím celkem tabulky Martin Růžička. „Zkraje druhé třetiny jsme ale dostali rychle gól a pár minut na to další. To byla velká škoda, protože Budějovice jsou zkušený tým a podle toho také hrály. Vedení si udržely až do konce,“ soukal ze sebe sklesle talentovaný útočník.

Hostujícímu celku se povedla první třetina, v níž dokázali pokořit Jana Cháberu v brance Českých Budějovic. V posledních domácích duelech se zrovna týmu trenéra Josefa Jandače v prvních dějstvích příliš nedařilo. „Abych pravdu řekl, tak na tohle jsme ani nemysleli. Chtěli jsme se prostě poctivě připravit na zápas a odvést maximální výkon. Vyloženě jen na první třetinu jsme se nesoustředili. Je sice pravda, že právě ta dopadla z naší strany nejlíp, ale chtěli jsme hrát dobře celé utkání,“ říká Ružička.

Českobudějovický Mountfield hned zkraje druhého dějství vyrovnal a ve 32. minutě dokonce po další spolupráci první útočné formace otočil vývoj duelu. Právě od té doby se hrál znovu trochu utrápený hokej na obou stranách. „Postupem času se hra hodně kouskovala a hrálo se těžko. Byla tam samá vyloučení a už se nám vyrovnat nepodařilo. Bohužel, mohli jsme tu urvat alespoň bod, ale jedeme domu s prázdnou,“ posteskl si se sklopenou hlavou znojemský útočník.

Byl to právě on, kdo působil nejaktivnějším dojmem po dobu celého duelu v Budvar Aréně. „Pár střel jsem tam měl. Některé byly i šance na gól, ale nepodařilo se to. Já osobně už tohle mám víc zápasů. Prostě ne a ne to tam spadnout. Možná je to taky trochu hlavou, že pracuje nervozita. Těžko říct. Kdybych to věděl, proč to je, tak ty šance proměňuji,“ neskrýval evidentní zklamání Martin Růžička.

Jeho týmu brzy ubývaly síly, protože v utkání Orli nasbírali 34 trestných minut. Nad tímto číslem jednadvacetiletý forvard jen kroutil hlavou. „Já nevím. Opravdu nevím. Hráli jsme normálně, ale rozhodčí to prostě pískal. Abych pravdu řekl, tak já dostal čtyři minuty a ani nevím za co,“ krčil rameny a snažil se popsat faul na Romana Stantiena. „Kdybych věděl, co jsem udělal, tak to určitě řeknu. Já jsem akorát bojoval o puk a vůbec nevím, že jsem ho trefil do obličeje.“

Orlí letka není v lehké situaci. Poslední kolo před reprezentační pauzou hraje v Praze na Slavii. „Teď musíme zápas s Budějovicemi vypustit z hlavy a jet na Slavii s čistýma myšlenkama a pokusit se tam bodovat,“ má jasno Růžička.