Erste

Asistentem A-týmu bude Jakeš, na hostování přichází Tejnor

Asistentem A-týmu bude Jakeš, na hostování přichází Tejnor
22.6.2017 | Lukáš Peroutka

Orli Znojmo znají kompletní složení realizačního týmu A-mužstva pro novou sezónu. Post asistenta hlavního kouče Romana Šimíčka zaujme Tomáš Jakeš, bývalý znojemský extraligový obránce. Obranné řady pak na hostování z Chomutova posiluje Dominik Tejnor.

Vedení klubu po usilovné práci v hledání asistenta na střídačku A-týmu nakonec uspělo a sází na dobře známé jméno. Jednačtyřicetiletý Jakeš Znojmo dobře zná, působil tu ještě jako aktivní hráč tři sezóny mezi lety 1999 a 2002. V loňské sezóně stál na střídačce druholigových Moravských Budějovic.

Tomáš Jakeš

  • trojnásobný český mistr v dresu Vsetína (1995, 1997, 1999)
  • zahrál si i v Německu, Slovensku, Norsku a Polsku, kde v dresu Noweho Targu slavil titul
  • ve Znojmě odehrál tři extraligové sezóny (1999 - 2002)
  • od roku 2014 působil v Moravských Budějovicích jako hráč a později i trenér

"Rozhodli jsme se pro místního trenéra, který to u nás zná a zažil tu dobré období své bohaté kariéry. Podobně jako chceme sázet na mladé hráče, kterým dáme příležitost, tak i v případě trenérů si chceme postupně vychovat vlastní trenérskou školu," říká sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

"Nutno říct, že tento post jsme po uplynulé sezóně nabídli i Peteru Pucherovi, ten se ale rozhodl, že chce ještě aktivně hrát, a proto jej odmítl," vysvětluje Dočekal.

Spolu s Jakešem přichází na jih Znojma z Chomutova formou hostování také mladý obránce Dominik Tejnor. Třiadvacetiletý bek se v posledních dvou sezónách pohyboval na hraně extraligového kádru Pirátů a působil převážně v prvoligové Kadani. Juniorský mistr republiky ze sezóny 2013/14 se může pochlubit mimo jiné dobrými fyzickými parametry. Tejnor se již připojil k týmu v rámci pokračující letní přípravy.

Kompletní složení realizačního týmu A-mužstva pro sezónu 2017/18
Hlavní trenér Roman Šimíček
Asistent trenéra Tomáš Jakeš
Sportovní manažer Rostislav Dočekal
Trenér brankářů Petr Hrachovina
Team manager Kateřina Oherová
Kustod Luboš Altenburger
Lékař MUDr. David Náhlík
 
Co jsme psali před lety
Facebook