Autor hattricku Libor Šulák: Plány se nemění, chceme se porvat o postup

Aktuální zprávy
ST 24. 8. 2016
Ve svém prvním zápase Ligy mistrů se znojemský obránce s číslem osmdesát osm staral o gólový účet svého týmu. Třemi přesnými zásahy překonal soupeřova gólmana a vysloužil si do příštího utkání dres s nápisem Topscorer, čili nejlepší střelec svého mužstva. O svých dojmech hovoří Libor Šulák.

Povedlo se vám vstřelit v utkání hattrick. Je to poprvé mezi muži? Jaké jsou dojmy?
Ano, bylo to poprvé. Mám z toho radost, i když s výsledkem už tolik ne. Myslím si, že jsme si minimálně remízu zasloužili. Škoda, že jsme to ve třetí třetině nezvládli udržet.

Co se stalo, že to soupeř dokázal takhle otočit?
Myslím, že bylo klíčové oslabení, které jsme hráli ze začátku třetiny. Jakmile nám dali takhle brzy na 2:2, tak nás to trošku skolilo. Do příštích zápasů se z toho musíme ponaučit. Tohle nás nemůže rozhodit. Musíme hrát pořád stejně aktivně. Kdybychom hráli jako na konci, tak si myslím, že minimálně bod máme.

Když jste vstřelil druhou branku, pomýšlel jste na hattrick?
Popravdě ani ne. Po prvním gólu jsem si říkal, že chci dát druhý. Ale nad tím třetím jsem ani nepřemýšlel.

To se moc často nevídá, že byl dal obránce hattrick...
Měl jsem super akce od spoluhráčů. Dokázali mi připravit skvělé přihrávky. Já jsem rád, že jsem to dokázal využít.

Byl to rozdílný zápas oproti EBEL?
Nemyslím si. Přišlo mi to stejné jako hrát proti Salzburgu. Tempo možná trošku menší jako při playoff.

Hrajete v obranné řadě s André Lakosem. Je to v něčem speciální hrát s takto zkušeným hráčem?
Hráli jsme spolu už loni v playoff. Jsem rád, že jsem dostal důvěru trenéra, že mě s ním staví. Je to fajn, protože když hrajete se zkušenými hráči, tak z toho plynou takovéto akce.

Jaké to je hrát první ostrý zápas již v srpnu?
Já jsem se těšil. Měli jsme pár přípravných zápasů, takže se s tím každý profesionál musí umět poprat.

Není to pro hokejisty trošku problém, když venku panují vysoké teploty?
Já jsem to ani nevnímal, bylo mi ale vedro celý zápas. S tím se ale každý musí vyrovnat sám.

Cílem bylo postoupit ze skupiny. Změnila dnešní porážka nějak vaše plány?
Plány se určitě nemění. Chceme teď urvat body ve Fribourgu. Budeme chtít zahrát solidní zápasy a vrátit Němcům porážku.