Body sbírá jako na běžícím pásu! Kanaďan Hughesman další posilou Orlů

Aktuální zprávy
ÚT 24. 5. 2016
Orli pokračují v posilování kádru na novou sezónu! Přichází talentovaný kanadský útočník Adam Hughesman, jenž má za sebou povedená angažmá v prestižní zámořské juniorské WHL lize. Loni se navíc stal nejproduktivnějším hráčem v italské nejvyšší soutěži.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Pětadvacetiletý Hughesman se narodil ve Winnipegu v Kanadě. Od roku 2007 působil v juniorské WHL lize v týmu Tri-City Americans ve státě Washington. Každým dalším rokem se zde zlepšoval a kanadské body sbíral jako houby po dešti, v sezóně 2011/2012 se jejich počet zastavil dokonce na čísle sto třicet pět (59 + 76) v osmdesáti sedmi zápasech! Logicky tak byl zařazen do All-Star týmu.

Adam Hughesman

• narodil se 28. února 1991 ve Winnipegu v Kanadě
  • v sezóně 2007/2008 získal s Kanadou bronz na turnaji nejlepších hráčů do 17 let
  • 350 kanadských bodů za pět sezón ve WHL
  • nejproduktivnější hráč italské ligy v sezóně 2015/2016

Jeho služeb následně vyhledal klub Las Vegas Wranglers hrající americkou ECHL. I zde se Hughesmanovi dařilo a v sezóně 2014/2015 měl možnost nakouknout na tři zápasy do AHL v dresu Manchester Monarchs, kde se hned blýskl brankou.

Loni poprvé zamířil do Evropy, konkrétně do italského města Sterzing/Vipiteno. V nejvyšší tuzemské lize byl vyhlášen nejproduktivnějším hráčem. Sedmdesát čtyři kanadských bodů nasbíral v jednapadesáti duelech. Nyní se Hughesman upsal Znojmu.

"Adam je technicky velmi zdatný útočník s výbornou střelou a čichem na góly. V zámoří se každým rokem zlepšoval a vzestupnou tendenci svých výkonů potvrdil i v italském angažmá, kde se stal nejproduktivnějším hráčem ligy," poznamenal sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. Vedení klubu předpokládá, že by měl nahradit produktivního Coltona Yellow Horna.

» Kompletní statistiky Adama Hughesmana