Bude to tady skvělý, doufá odchovanec Jan Česnek

Rozhovory
SO 8. 5. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemský odchovanec Jan Česnek se po čtyřech letech vrací zpátky do svého rodného klubu. Během této doby oblékl juniorský dres Slavie, ta ho následně poslala na farmu do Havlíčkova Brodu, kde si zahrál první ligu. Poměrně dost se mu dařilo ke konci sezony na hostování v Pelhřimově, kde si za osmnáct odehraných zápasů připsal čtrnáct kanadských bodů. Dvacetiletý útočník se objevil také v dresu reprezentačního výběru do osmnácti let.

Jak jste se k hokeji vůbec dostal a kdy to bylo?
S hokejem jsem začal mezi pátým a šestým rokem. Dovedl mě k tomu táta, když jsem se s ním šel podívat na malý kluky, jak hrají a už jsem u toho zůstal.

Jakými kluby jste doposud prošel?
Začínal jsem tady ve Znojmě od přípravky. Pokračoval jsem v dorostu Slavie Praha, tam jsem strávil tři roky. Pak jsem byl na rok v Havlíčkově Brodě, farmě Slavie, a teď jsem zpátky ve Znojmě.

Kde se vám líbilo nejvíce?
Rád vzpomínám na ty tři roky v Praze, protože si myslím, že se mi tam celkem hokejově dařilo. Doufám, že na to teď navážu doma. Jsou tady super podmínky, tak si myslím, že tady to bude skvělý.

Jak se přihodilo, že jste zpátky ve Znojmě?
V Havlíčkově Brodě jsem nedostával minulý rok moc příležitostí a teď se tam děly nějaké změny, tak jsem se domluvil ve Znojmě na rok na hostování a uvidí se, co bude dál.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Určitě to, že jsem se z takto malého města dostal až do Slavie a pak i do reprezentace do sedmnácti a do osmnácti let.

Na co vzpomínáte nerad?
Docela mě mrzí, že jsem se z juniorky na Slavii nepodíval do extraligy do áčka. Taky mě mrzí, že jsem se nedostal do dvacítek.

Jak trávíte volný čas?
Buď jsem s přítelkyní, i když ji mám teda v Praze, tak se vidíme málo. Jinak se zabavím tak, že si zajdu s kamarády na tenis nebo jen tak posedět.