Česká reprezentace žen se sešla znovu ve Znojmě, třikrát vyzve Rusky

Aktuální zprávy
NE 24. 8. 2014
Od nedělního odpoledne se ve Znojmě připravuje na novou sezónu česká reprezentace žen, která v tu rámci osmidenního kempu odehraje tři utkání s Ruskem. Zápasy jsou na programu ve čtvrtek a v pátek od 18:00 hodin a v neděli od 15:00 hodin.

Češkám se na jihu Moravy líbí. Znojemský zimní stadion si vybraly k přípravě již potřetí v řadě. Loni nestačily ani v jednom ze tří pokusů na Rusky, které se v únoru na domácí zimní olympiádě umístily na šestém místě.

Český výběr sestoupil z elitní skupiny mistrovství světa v roce 2013 a v listopadu jej čeká v Japonsku kvalifikace o návrat. Na případný světový šampionát pak odcestuje v dubnu do Švédska.

České reprezentantky vedené trenéry Jiřím Vozákem a Petrem Tejralem se ve Znojmě sešly v neděli po třetí odpolední hodině a hned se zúčastnily prvního tréninku na ledě. Dvoufázově budou trénovat až do neděle 31. srpna. V úterý navíc odcestují do Hodonína, kde je čeká přípravný duel se Slovenskem.

Osmadvacetiletá znojemská odchovankyně Petra Herzigová patří mezi stálice české reprezentační defenzívy

V českém dresu se opět představí Petra Herzigová, znojemská odchovankyně, která momentálně působí ve finském klubu HPK Hameenlinna. Manažerem týmu je olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa David Moravec.

» Nominace české hokejové reprezentace žen pro kemp ve Znojmě

Zápasy české reprezentace ve Znojmě