České Budějovice v roli naháněné laně

SO 23. 9. 2006
Z n o j m o - Poslední zápas s mužstvem Vsetína Znojemští Orli bohužel prohráli a nejlepším lékem na jejich sebevědomí i doznívající virózu by byla výhra. Tým okupující první pozici v tabulce, HC Mountfield, již čtyři střetnutí v řadě neprohrál a Znojmo bude dalším mužstvem, které se bude snažit tuto sérii zastavit. Utkání se odehraje v neděli 24. září na domácím ledě v Hostan aréně od půl šesté.
Proč přijít na hokej?

Generální partner znojemského hokeje, firma E-ON, připravila pro fanoušky pestrý program, jehož začátek je naplánovaný na 14:30.
Dokáže znojemský „kuchař“ Ivo Kotaška najít recept na svého bývalého spoluhráče v brance?
V loňské sezóně si ze vzájemného souboje České Budějovice ani jednou nepřipsaly tři body. Bude nedělní utkání oním zlomovým?

Začátkem srpna si budějovický celek udělal výlet do prosluněného Znojma, aby zde sehrál přípravné utkání, které pro něj vyznělo úspěšněji, když Jihočeši vstřelili dva góly, zatímco hráči z města na břehu řeky Dyje jen jeden. Celkově nepatřila příprava Mountfieldu k těm nejúspěšnějším. “V porovnání s loňskem jsme neodtrénovali, co jsme potřebovali. To, že jsme trénovali o týden kratší dobu, mi ani tolik nevadí, protože letní příprava je dlouhá až dost. Ale odtrénovali jsme objemově méně než loni,“ popisuje trenér Jandač.

foto/
≡ Obránce Milan Toman v souboji s Radkem Hamanem

V létě se klub nedohodl na příchodu Martina Chabady ze Sparty, Tomáše Horny z Kladna a táborského odchovance Jana Srdínka. Jedinou novou tváři tedy zůstává dřívější hráč Znojma Milan Toman. „Je menší postavy, ale takový zarputilý, buldoček. Dokáže dobře rozehrát i vystřelit. Ve Znojmě měl dobré sezony. Pak se vrátil do Sparty a dostal se pod tlak. Neměl dobrý rok, a proto ho Sparta pustila. Ale věřím, že Toman naváže na výkony ze Znojma, že z něj spadne tlak, který pociťoval na Spartě. Věřím, že jeho výkonnost se posune ještě výš, než jakou ji měl ve Znojmě,“ hodnotí zadáka trenér.

Velmi vydařený začátek sezóny za sebou mají českobudějovičtí hráči. Za dvě výhry v prodloužení a čtyři v základní hrací době jim patří první místo v tabulce. Jedinou prohru utržili v Liberci, kde svému soupeři podlehli 2:1. Ohledně spravedlnosti má Václav Nedorost jasno: „My jsme sice měli více šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat. Soupeř využil dvou chyb a dva góly nám dal. Pokaždé jsme v tom nechali Edu (brankáře Turka) samotného a nepomohli jsme mu. V tom byla naše prohra spravedlivá.“ V dalším utkání proti Karlovým Varům se do střelecké listiny zapsal prvním gólem v dresu jihočeského klubu bývalý Orel Milan Toman. A tentýž hráč dokázal skórovat i v posledním střetnutí s Litvínovem, kde byly České Budějovice jasně lepším týmem a svého soka rozdrtili poměrem 5:3.
Nejproduktivnějším hráčem se díky dvěma trefám a dvěma asistencím v posledním zápase stal Zdeněk Kutlák.

Sestava HC Mountfield z posledního utkání: Turek - Gřegořek, Toman, Kutlák, Vágner, Vydarený, Mucha, Macháček - Kotrla, V. Hübl, Sailer - M. Hudec, V. Nedorost, Brabenec - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk

Trenéři: Mgr. Josef Jandač, Milan Kupka