Chci Znojmu pomoci

Rozhovory
ST 24. 7. 2002
Na jeden rok se upsal Znojmu slovenský útočník <b>Marián Cisár</b>. Smlouvu podepsal v den, kdy Orli vyjeli poprvé po letní pauze na led.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V uplynulé sezóně o Vás generální manažer Nashvillu prohlásil, že jste nesplnil očekávání. Jak jste to vnímal? Považujete své působení v NHL jako neúspěch?
Jako neúspěch určitě ne. Já jsem hrál dobře a snažil jsme se, ale nedostal jsem tolik prostoru. To, co oni o mně říkají, jsou výmluvy. NHL je byznys, a když má jít někdo pryč, tak si nějaké důvody najdou. A i kvůli těmto řečem jsem řekl, že se do Nashvillu nechci vrátit. Umístili mě na listinu volných hráčů, ale žádný klub si mě nevybral. Šel jsem na farmu do Milwaukee. Hned v druhém zápase jsem se zranil. Měl jsem otřes mozku. To bylo na tom to nejhorší, že to bylo v Milwaukee. Slibovali mi, že mě zase vezmou nahoru, ale takhle z toho nebylo nic. Sezóna pro mě skončila, protože jsem se ze zranění nemohl dostat a až na jejím konci mi přestaly problémy s bolestí hlavy.

Interwiev s Cisarem

Chtěl byste se do NHL vrátit?
Samozřejmě. Chtěl bych ale jít do jiného týmu než Nashvillu. Mám tu výhodu, že jsem NHL hrál a bodově jsem si nevedl špatně. Chtěl bych ve Znojmě skvěle hrát, pomoci Znojmu a pak se vrátit do NHL.

Hrajete na křídle. Jste střelec? Za jaký typ hráče se považujete?
Hraji na pravém i levém křídle, jak je potřeba. Považuji se spíše za střelce. Dostanu puk v rychlosti a dokážu se prosadit a dát gól. Ale naopak umím podržet hráče, vytvořit prostor pro spoluhráče a nahrát jim to do prázdné brány. Dalo by se říct, že velmi rád hraji v útočném pásmu.

A co bránění?
Bránit jsem se vlastně pořádně naučil v Nashvillu, protože tam je to prvořadá zasáda. Pokud pořádně nebráníte, nehrajete.

Hrál jste někdy ve slovenské reprezentaci?
Každý rok jezdím na reprezentační kempy. Odehrál jsem pár přípravných zápasů za reprezentaci.

Ve Znojmě působí tři Vaši krajané. Znáte se s nimi?
Znám je právě z těch reprezentačních kempů. Více se znám s Pucherem, Uramem a méně s Plchem, ale zase více než se všemi ostatními tady.

Jak na vás působí zdejší kolektiv?
Vypadá to jako perfektní kolektiv. Ono to ale týden, dva trvá, než je všechny poznáte, popovídáte si s nimi.

A zázemí zdejšího klubu?
Podmínky jsou tady vynikající.

Jste svobodný?
Ano.

Co děláte, když nehrajete hokej?
Někdy si jdu zahrát tenis, ale nejraději ležím na pláži a myslím na holky.

Jak jste na tom s internetem?
Internet používám stále.

Znáte klubové stránky www.hcorli.cz?
Asi čtyři hodiny. Našel jsem si české hokejové stránky hokej bodka cz a tam jsem přišel i na znojemské stránky.

Víte, že jste prvním hráčem z NHL, který působí ve Znojmě?
Asi čtyři hodiny. Přečetl jsem si to na internetu. Doufám, že splním očekávání. Nechtěl bych zklamat.

Máte nějaké heslo, kterým se v životě řídíte?
Nějaké zásadní nemám, ale myslím si, že v hokeji je to tak, kdo pracuje a vydrží, tak uspěje.