Chtěli jsme zmást soupeře, ale on si toho ani nevšiml, smál se tahu s gólmany trenér Režnar

Rozhovory
PO 17. 11. 2014
Ještě před tím, než Roman Tomas proměnil první samostatný nájezd v nedělním zápase s Innsbruckem, směřovaly oči diváků ke znojemské střídačce, kde se rozcvičoval v ten den náhradní gólman Patrik Nechvátal. "Byl to záměrný tah," prozrazuje v rozhovoru kouč Jiří Režnar.

Innsbruck se na jihu Moravy prezentoval defenzivní hrou. „Mají ji výborně zpracovanou. V momentě, kdy zachytí kotouč, tak se dostanou do přečíslení,“ pochválil po zápase soupeře Jiří Režnar. „Myslím si, že to byl výborný hokej. Byla to strašná dřina, hráči měli plné nohy ještě zápasu ve Vídni, kde to bylo opravdu těžké. Bylo tam teplo a stálo nás to hodně sil.“

Tomáš Tomek nakonec zůstal v brance i na nájezdy, nepustil jediný gól

Až v polovině utkání se stadion dočkal první branky, avšak na druhé straně, než by si přál. „V první třetině jsme měli tlak, tlačili jsme se před branku. Ve druhé jsme dostali branku a hráči přestali trochu hrát, ale věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce.“ Orlům se podařilo vyrovnat necelých šest minut před třetí sirénou a o vítězi tak musel rozhodnout nastavený čas.

Nejeden divák si po skončení prodloužení všiml, že se na ledové ploše začal rozcvičovat gólman Patrik Nechvátal a Tomáš Tomek se chystal na střídačku. „Byl to záměrný tah,“ vysvětloval Režnar.

„Patrik chytá od začátku soutěže výborně, a tak jsme chtěli zmást soupeře, aby si mysleli, že půjde na nájezdy do branky on. Než se ale oblékl, tak bylo po přestávce a téměř nikdo o tom ani nevěděl,“ smál se znojemský lodivod. „Chtěli jsme, aby udělal alespoň pět kroků od střídačky a všichni viděli, že se rozcvičuje. Než si sundal deku, čepici a zjistil, co po něm vlastně chceme, tak bylo pozdě,“ uzavírá rozhovor s úsměvem.