Chytal NHL i KHL, nyní Chris Holt přichází do Znojma!

Aktuální zprávy
PO 1. 12. 2014
Orli Znojmo hlásí novou posilu do branky. Je jí devětadvacetiletý Američan Chris Holt, který si zachytal v NHL a jako jednička působil i v KHL. „Je to velmi zkušený brankář. Věříme, že s Patrikem Nechvátalem vytvoří dvojici, která pomůže splnit naše cíle v EBEL," říká sportovní manažer Rostislav Dočekal. Z klubu naopak odchází Tomáš Tomek.
Chris Holt reprezentoval USA na Německém poháru v sezóně 2011/12

Holt pochází z kanadského Vancouveru a vlastní dvojí kanadsko-americké občanství. V roce 2003 byl draftován New Yorkem Rangers a po dokončení studií si v prosinci 2005 připsal svůj první start v NHL. Většinu své zámořské kariéry strávil v nižších soutěžích AHL a ECHL, do NHL se ale podíval ještě jednou v únoru 2009 v dresu St. Louis Blues.

Zajímavostí je, že ani v jednom ze svých dvou startů v NHL Holt neinkasoval, navíc se v březnu 2010 stal desátým brankářem v historii, který vstřelil gól v AHL, když při power play soupeře trefil opuštěnou klec.

V létě 2010 oznámil svůj přesun do Evropy a podepsal kontrakt s Dinamem Riga hrajícím ruskou KHL. Za lotyšský velkoklub odchytal dvě sezóny, v té druhé byl vybrán i do Utkání hvězd KHL. Sezónu 2012/13 začal v Jekatěrinburgu, než se přesunul do ukrajinského Doněcku a dochytal ročník za místní Donbass. Z osobních důvodů následně na rok přerušil hokejovou kariéru, na led se vrátil letos v dresu italského Renonu. Nyní přestupuje do konce sezóny do Znojma a svoji premiéru by si měl odbýt v pátek na ledě Klagenfurtu.

Své působení ve Znojmě naopak končí slovenský brankář Tomáš Tomek. „Tomáši Tomkovi končil 30. listopadu try-out. Rozhodli jsme se opci na něj neuplatnit, ale chceme mu poděkovat za jeho výkony ve znojemském dresu. V zápasech mu kolikrát chybělo potřebné štěstí," vysvětluje Dočekal. „Situaci jsme museli zavčas řešit, a tak jsme hledali nového gólmana. Naskytla se možnost získat Chrise Holta. Přistoupili jsme k tomu, neboť je to ostřílený brankář se zkušenostmi z KHL. Věříme, že je to typ gólmana, kterého jsme hledali, a společně s Patrikem Nechvátalem vytvoří dvojici, která nám pomůže v EBEL uspět."

» Chris Holt na Eurohockey.com