Cíl je jasný, Orli chtějí v Innsbrucku posté skórovat

SO 12. 12. 2015
Znojemské hokejisty čeká náročný dvojzápasový trip. Už v neděli se utkají v dalekém Innsbrucku, kde budou chtít zároveň překonat metu sta gólů v aktuální sezóně. Utkání začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
John Lammers táhne ofenzívu Innsbrucku

Innsbruck se momentálně nachází na jedenáctém místě tabulky a provází jej obrovská krize. Svěřenci trenéra Christera Olssona sice sobotní zápas proti poslední Lublani zvládli, předtím ale nevyhráli devět zápasů v řadě a na radost ze zisku tří bodů čekali přesně měsíc. Dvakrát navíc odjížděli z ledu soupeře se sedmibrankovým přídělem.

Celek z hlavního města Tyrolska spoléhá hlavně na gólové zásahy Jeffa Ulmera a Johna Lammerse. Oporou jim je i gólman Andy Chiodo. Jen oni však mužstvo nedokážou vytáhnout k vytoužené pozici, kterou si majitelé rakouského klubu dali před sezónou za cíl. Žraloci tak nedávno do svého středu přivedli posilu, útočníka Huntera Bishopa, který se postupně dostává do pohody a v osmi zápasech zazamenal už 4 branky.

Orli si po třech prohrách v řadě spravili v pátek chuť jednoznačnou výhrou nad třetím týmem tabulky, a na to budou chtít navázat ziskem dalších bodů na tripu do Innsbrucku a Bolzana. Znojemští se tak vůbec nebudou vracet domů, přestože druhý zmiňovaný zápas hrají až v úterý. "Osobně si myslím, že právě takové ubojované vítězství nás může nakopnout. Teď nás čekají dva těžké zápasy venku. Bylo by úžasné na naši výhru navázat a také naplno bodovat," myslí si Ondrej Šedivý.

Orli také v posledním zápase představili novou zámořskou akvizici, forvarda Coreyho Trivina. Kouč Jiří Režnar hodnotil jeho výkon kladně. "Corey je inteligentní hráč, ráno jsme mu řekli, co má hrát a on to splnil," dodal na jeho adresu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 10 5 1 1 57:39

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 5. 11.
body 50 31
aktuální forma Znojmo - Dornbirn 3:0
Salzburg – Znojmo 5:3
Znojmo – Klagenfurt 1:4
Innsbruck – Lublaň 8:1
Linz - Innsbruck 7:0
Innsbruck - Vídeň 3:4p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 37 bodů (16 + 21) Jeff Ulmer, 23 bodů (10 + 13)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 16 bodů (7 + 9) Nicholas Ross, 15 body (5 + 10)
brankář Patrik Nechvátal (92,10 %) Andy Chiodo (90,70 %)
využití přesilovek 20,30 % 16,50 %
úspěšnost oslabení 83,40 % 79,20 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Ladislav Smetana, #10 Florian Widmann
Čároví rozhodčí: #72 Damir Rakovic, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák – Csamango.
Chiodo – Ross, Saringer, Vanballegooie, Pedavilla, Liffiton, Schaus, Ebner – Lammers, Hahn, Ulmer – Schennach, Valdix, Mössmer – Bishop, Spurgeon, Hörtnagl – Schramm, Schuller, Frischmann – Steinacher.