Co nového v EBEL: Kam míří Medveščak?

ICE Hockey League
NE 28. 4. 2013
<em>Znojmo</em> - Ve většině evropských lig jsou v plném proudu jednání o podobě příští sezóny, a to včetně EBEL. Nejaktuálnější otázka současné doby se týká Medveščaku Záhřeb. Chorvatský velkoklub už delší dobu koketuje se vstupem do KHL. Nyní vše nasvědčuje tomu, že by mohl být přijat už pro příští sezónu 2013/14.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

KHL tento víkend potvrdila nový tým v soutěži ve Vladivostoku, Záhřeb by počet účastníků ligy rozšířil na 28. V úterý je na programu poslední jednání, po němž by mělo padnout definitivní rozhodnutí.

Chorvaté několikrát prohlásili, že i v případě přijetí do KHL chtějí v EBEL dále pokračovat. Jak konkrétně by ale takové pokračování vypadalo, zatím není jisté. Neoficiálně se spekuluje o možném návratu Jesenice. Ta by měla fungovat jako farma Medveščaku. Více informací se ale dá očekávat až v průběhu května, kdy je na programu setkání prezidentů všech klubů EBEL v Klagenfurtu.

Piešťany zůstávají na Slovensku

Nováček slovenské extraligy z Piešťan se ve své první sezóně v nejvyšší slovenské soutěži probojoval až do semifinále, už druhým rokem ale deklaruje vzhledem ke špatné finanční situaci ve slovenském hokeji zájem o vstup do EBEL. „Slovenská extraliga ekonomicky jen přežívá. Máme zájem o vstup do EBEL, abychom uchránili investice do piešťanského hokeje,“ prohlásil prezident klubu Jaroslav Lušňák. Po jednáních se slovenským svazem ale minimálně pro příští sezónu zůstávají Piešťany v tamní extralize.

Villach a Linz zbrojí

⇒  Brock McBride bude příští sezónu hrát ve Villachu

Už druhý rok v řadě o sobě dává na přestupovém trhu vědět Villach. Ambiciózní rakouský klub po jednáních udržel své hlavní hvězdy včetně impulzivního brankáře Lamoureuxa, přivedl jednoho z nejlepších obránců EBEL Cola Jarretta z Grazu i největší hvězdu Lublaně Brocka McBrida.

Linz udržel většinu stávajícího kádru, navíc posiluje o nejlepšího střelce ligy Andrewa Kozka z Dornbirnu a novou brankářskou jedničku Michaela Ouzase ze Záhřebu. Přestupy obránce Matthiase Iberera z Grazu a útočníka Brada Morana z finské ligy potvrzují, že Černá křídla chtějí znovu útočit na titul.

Fehérvár bez jediného hráče

Maďarský Fehérvár aktuálně nemá pro příští sezónu podepsaného jediného hráče. Maďaři tento týden alespoň potvrdili, že novým hlavním koučem bude bývalý trenér Záhřebu Marty Raymond.

Z cizinců dostal nabídku nové smlouvy pouze útočník Frank Banham, dalších pět legionářů končí. Šanci by naopak měli dostat 2 – 3 hráči z úspěšného juniorského týmu, jenž po dramatickém vítězství ve finále nad Znojmem získal titul v EBYSL.

Foto: medvescak.com