Čtvrtfinále, pokus třetí. Orli chtějí doma zastavit rozjeté buldoky

PO 29. 2. 2016
Orlům se zatím vyřazovací boje nedaří podle představ, prohráli podruhé v řadě. Čtvrtfinálová série však ještě nekončí a Znojmo se bude snažit odčinit nevýrazné výkony. Třetí utkání play-off se hraje v úterý od 18:30.
» Hvězda soupeře
Kyle Greentree je i ve vyřazovacích bojích velice produktivní a potvrzuje pozici klíčového útočníka Buldoků.

Již tomu bude pět dní, co naplno vypukly vyřazovací boje. Orli platili před samotnou sérií za favorita, ovšem během dvou dnů vstupují do třetího vzájemného měření sil z úplně jiné pozice. Nezvládli totiž úvodní domácí zápas, lépe se nevedlo ani v téměř sedm set kilometrů vzdáleném Dornbirnu, kde jim soupeř vsítil hned pět branek, zatímco sami nerozvlnili síť ani jednou.

"Zatím nás ve všem přehrávají a my děláme hloupé individuální chyby, ze kterých dávají góly. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, ale přehráli nás. Musíme se zamyslet každý sám nad sebou a zlepšit se, hlavně nedělat ty chyby. Oni měli deset gólových šancí a z toho osmkrát jsme jim sami namazali. Byla to ostuda. Musíme se poučit," zpytoval svědomí po posledním prohraném zápase Lubomír Štach.

Univerzál Jan Lattner vidí problém v malém počtu vstřelených branek. "Dornbirn je všude o krok napřed. Mají velice dobře zorganizovanou obranu. Dát jen jeden gól ve dvou zápasech je prostě málo. Musíme změnit náš přístup ke hře a vyhrát," burcuje Jan Lattner.

Buldoci prožívají velice povedené období. Play-off je totiž zastihlo v ideální formě a dělí je už jen dvě vítězství od premiérové účasti v semifinále. Především strážce rakouské svatyně, Francouz Florian Hardy, předvádí excelentní výkony. V dosavadních zápasech deptá Orly v cestě za vstřelením branky a jeho úspěšnost zákroků činí téměř devětadevadesát procent!

"Byl to jeden z našich nejlepších zápasů v sezóně. Soupeři jsme nedovolili vůbec nic, dokonce i v útoku nám to klapalo skvěle. Přesně takhle se musí hrát play-off. Ve Znojmě očekáváme tvrdý boj. Pokud ale budeme hrát stejně jako v neděli, tak máme šanci. Chceme vyhrát a vést sérii 3:0," má jasno sebevědomý Florian Hardy.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 14 5 2 1 88:56

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
konečná pozice v tabulce 2. 6.
body 20 14
aktuální forma Dornbirn – Znojmo 5:0
Znojmo – Dornbirn 1:3
Znojmo – Dornbirn 4:3
Dornbirn – Znojmo 5:0
Znojmo – Dornbirn 1:3
Znojmo – Dornbirn 4:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 1 bod (1 + 0) Kyle Greentree, 3 body (2 + 1)
James Arniel, 3 body (2 + 1)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 1 bod (0 + 1) Jonathan D´Aversa, 3 body (1 + 2)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %) Florian Hardy (98,5 %)
využití přesilovek 14,3 % 22,2 %
úspěšnost oslabení 77,8 % 85,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#44 Vladimir Babic, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#60 Martin Smeibidlo, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Lakos, Šulák, Lattner, Biro, Stehlík, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Beroun, Rehuš, Novák.
Hardy – Magnan, D´Aversa, Caruso, MacKenzie, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D´Alvise, Arniel, Grabher Meier – Greentree, Sylvester, Siddall – Petrik, Zagrapan, Livingston – Macierzynski, Häussle, Achermann.