Další body visí v Hradci Králové

PÁ 14. 1. 2011
<em>Znojmo</em> - Prvoligový kvapík pokračuje, jeho ďábelské tempo, zdá se, znojemským hokejistům hraje do vítězné noty. Po dvou výhrách nad týmy z Vysočiny čeká na Orly soupeř z východu Čech – Hradec Králové. Obě mužstva dělí v tabulce pouhý bodík. Dokáže Znojmo navýšit svůj náskok? Nebo bude muset přepustit pátou pozici Hradci? ČEZ Stadion hostí utkání v sobotu od 18:00.

Představení soupeře

Nadstavbová část nezastihla Východočechy v životní formě. Hned v prvním utkání v domácím prostředí přenechali jeden bod Olomouci. Poté sice vyhráli v Berouně zásluhou jediné trefy z hole Budínského, další čtyři zápasy ovšem Hradečtí nezvládli, zvláště poslední vysoká prohra v Jihlavě musela řádně nahlodat jejich sebevědomí.

Trenérský tandem Jiří Mička a Jiří Slabý zřejmě nemá v posledních týdnech klidné spaní. Hráčům se až tak nedaří a divoké výsledky posledních kol vyvolávají rozpaky. Nutno ovšem dodat, že gólové přestřelky teď otřásají celou první ligou. Pro fanoušky jistě přitažlivé, brankáři si až tak nelibují. Strážce hradecké klece Filip Luňák by jistě mohl vyprávět své. Po brankových hodech pustil mezi tyče svého náhradníka Jaroslava Pavelku, ale ani ten nedokázal zastavit kanonádu vyslanou ze soupeřových hokejek.

Zdeněk Kubica musel před sezónou svléknout znojemský dres

Defenzivní část mužstva tvoří především Zdeněk Čáp či ve znojemském hnízdě známí Aleš Křetínský a Lukáš Chmelíř (5 + 12), který je zároveň nejproduktivnějším bekem. Ofenzivní řady obsahují jména jako Jaroslav Roubík (20 + 20) či Vít Budínský (19 + 12). Hráčem, jenž prozatím nevynechal jediný zápas Hradce Králové, je útočník Zdeněk Kubica.

Letošní vzájemné souboje obou týmů vyznívají výrazně lépe pro Východočechy. Hned v prvním kole ročníku podlehli Orli na domácím ledě svému soupeři v poměru 3:5, hattrickem se v Hostan aréně blýskl Jaroslav Roubík. Ani odveta v Hradci nevyšla Znojmu podle představ, i přes skvělou poslední třetinu se nepodařilo utkání vyrovnat, a zpět na jih Moravy se tak jelo s prázdnou.

Z kabiny Orlů

Poslední dobou se však ve Znojmě po závěrečné siréně do šatny bez bodů nechodí. Orli prožívají bezkonkurenčně nejlepší část sezóny. Jediná kaňka v podobě Ústí nad Labem už dávno přebolela a vstříc lepší budoucnosti se vydali svěřenci Karla Soudka a Milana Kastnera. Ti si sice, mírně řečeno, pohrávají s nervovými spojeními svých příznivců, ovšem uspávací taktika první třetiny přináší své ovoce.

Do znojemského týmu se již plně zapojil bek Jan Novák, v minulém kole proti Havlíčkovu Brodu se v sestavě objevilo také jméno Kamila Rajnohy, nejproduktivnějšího hráče Techniky Brno. Své střelecké pověsti Rajnoha dostál i ve Znojmě, hned svůj první start přetavil v gól a asistenci. Zřejmě i nadále se trenéři budou muset obejít bez dlouhodobě zraněných Tomáše Hradeckého, Martina Podešvy, Adama Havlíka a Davida Rangla.

Nejde nepřipomenout famózní formu Vladimíra Říhy, který v posledních třech zápasech nasbíral šest bodů za pět gólů a jednu asistenci.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Radek Wagner (Jablonec n. Nisou)
Čároví: Ladislav Lučan (Hradec Králové), Tomáš Svoboda (Jíčín)

Sestavy z posledních utkání

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Hendrich, Čáp, Křetínský, Horák, Červený, Chmelíř, Klement - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Roubík, Čermák - J. Hruška, Moskal, Kadlec - Šejnoha, O. Hruška.

ORLI ZNOJMO: Přikryl - Štach, Novák, Lattner, David, Pláněk, Kolafa, Klimeš - Říha, Beroun, Trojan - Orsava, Staněk, Rachůnek - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Rajnoha, Vyletelka, Videlka.

Další zápasy 37. kola

Olomouc - Jihlava