Další rána zasáhla orlí hnízdo

Aktuální zprávy
PÁ 8. 2. 2008
<em>Znojmo</em> - Čtvrteční dopolední trénink nedokončil brankář <b>Jiří Trvaj</b>. Byl nešťastně zasažen pukem do ukazováčku pravé ruky. Orli tak po Dopitovi přicházejí o další z největších opor zrovna ve chvíli, kdy je čekají rozhodující zápasy o postup do vyřazovacích bojů. Sezóna pro Trvaje skončila, protože minimálně pět týdnů bude mít na ruce sádru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojemský gólman nemá ani teoretickou šanci, že by mohl hrát třeba i se speciální dlahou, protože ukazováček pravé ruky potřebuje k držení hole. Nehledě na to, že jakýkoliv zásah do zraněného místa by byl velmi bolestivý.

Na post prvního brankáře se tím automaticky posunul Jaroslav Kameš. Ještě před koncem přestupního termínu, který je vždy do 31. ledna, se podařilo znojemskému klubu dohodnout střídavý start jihlavského gólmana Milana Řehoře. Třiadvacetiletý rodák ze Žďáru nad Sázavou byl už loňskou sezónu jedničkou v Dukle Jihlava a i letos je to především on, kdo hájí jejich svatyni. „Nepříjemné je, že termíny první ligy a extraligy spolu kolidují, bude těžké to skloubit. Ale určitě se nějak domluvíme,“ podotkl znojemský trenér Václav Sýkora.

Trenérům určitě přibyla další hluboká vráska na čele, protože znojemský tým velmi stavěl na výkonech Trvaje a ten mnohdy rozhodl o zisku bodů. „Je to citelná ztráta, ale věříme, že se tým ještě víc semkne, tak jak to udělal, když se zranil Jirka Dopita,“ doufá hlavní kouč Znojemských orlů.

Čistě teoreticky by mohla nastat velmi kuriózní situace, že by mohl Kamešovi krýt záda jeho syn Jakub, který je gólmanem znojemského dorostu. Ovšem je to spíš hypotéza sci-fi, protože v případě, kdyby nemohl chytat Řehoř, nastoupil by junior Jiří Müller.