Další těžký soupeř. Na Nový rok do Linze!

SO 31. 12. 2016
Série tří venkovních zápasů se chýlí ke konci. K poslednímu duelu Orli zamíří do Linze, se kterým letos mají lepší bilanci vzájemných utkání. Úvodní vhazování je na programu v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Jednička Linze Michael Ouzas se po jednozápasové pauze vrací zpět mezi tři tyče.

Pro Linz nebyl podobně jako pro Salzburgu prosinec měsícem, jakým by si představoval. Šest porážek znamenalo, že se vedoucí Vídeň dostala do obrovského trháku činící aktuálně náskok dvanácti bodů. Nedělní soupeř Orlů tak bude po zbytek základní části svádět souboj o umístění s největší pravděpodobností pouze s úřadujícím mistrem a čtvrtým Bolzanem.

Před dvěma týdny přijel kouč Rob Daum se svojí družinou nabuzen vítězstvím 5:2 nad Salzburgem na jih Moravy, jenomže je čekalo rychlé vystřízlivění. Znojmo se dostalo v úvodní dvacetiminutovce do dvoubrankového vedení, které sice ve třetí části ztratilo, i tak ale odjel Linz po rozhodující trefě Adama Hughesmana s prázdnou.

Novoroční utkání v Linzi se pomalu stává pro Orly tradicí. Jednou zvítězili Jihomoravané v prodloužení, podruhé naopak jejich soupeř. Také v prodloužení. O tom, že to tentokrát nebude žádná hračka svědčí také fakt, že si celek z hlavního města rakouské spolkové země Horní Rakousy může případnou výhrou zajistit jistou účast v play-off.

Ostrá zkouška do nového roku čeká také znojemskou defenzívu. Narazí totiž na nejčastěji skórující mužstvo v celé EBEL, které navíc promění každou čtvrtou početní výhodu! I v tomto kritériu Linz dominuje celé lize. Do brány by se navíc v neděli měl vrátit Kanaďan Michael Ouzas, jenž patří k brankářské špičce v soutěži.

Znojmu se v pátek naskytla šance dotáhnout se bodově na šestý Innsbruck, který podlehl 1:5 právě lineckému výběru. Orli ale svoji šanci nedokázali zužitkovat, a to ani navzdory tomu, že dvě třetiny měli v Salzburgu navrch. Úřadující mistr v poslední části přepnul na vyšší obrátky, otočil duel ve svůj prospěch a dokráčel k vítězství.

"Myslím, že jsme tvrdě dřeli. Prvních sedm minut na nás Salzburg vlétl, poté jsme to ale obrátili a hráli jsme dobře. Ve třetí třetině jsme ale neměli dost síly, protože máme hodně zranění. Není to pro nás vůbec snadné," vrátil se k pátečnímu duelu nový kouč Znojma Roman Šimíček.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
40 20 13 4 3 153:120

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
pozice v tabulce 7. 3.
body 53 72
aktuální forma Salzburg – Znojmo 4:2
Lublaň – Znojmo 1:4
Znojmo – Graz 3:4p
Innsbruck – Linz 1:5
Linz – Vídeň 1:3
Linz – Fehérvár 4:1
nejproduktivnější hráč David Bartoš, 28 bodů (11 + 17) Dan DaSilva, 48 bodů (25 + 23)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 22 bodů (6 + 16) Sebastian Piché, 28 bodů (4 + 24)
brankář Marek Schwarz (90,0 %) Michael Ouzas (92,2 %)
využití přesilovek 20,1 % 25,0 %
úspěšnost oslabení 82,1 % 86,3 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#6 Patrick Gruber, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#72 Damir Rakovic, #95 Maximilian Verworner

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Györi, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Csamangó – Vodný, Šeda, Špaček.
Janny – Lukas, Dorion, Piché, D´Aversa, Altmann, Palin, Kirchschläger, Franz – Moderer, Lukas, Loik – Spannring, Schofield, Oberkofler – Lebrer, McLean, DaSilva - Broda, Potulny, Hofer.