Dát gól a prohrát? To by nepotěšilo, říká Radek Haman

Rozhovory
ČT 15. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Od začátku sezóny se mu podařilo vstřelit dva góly, na čtyři přihrál. Radek Haman je rozhodně platným hráčem s rozšířeným polem působnosti, kromě brankáře zvládá vše. Přesto se nyní druhý nejstarší hráč týmu opírá hlavně o mladíky v útoku. "Je fajn, že máme takto kvalitní mladý základ," říká znojemská sedmnáctka.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jak byste zhodnotil zápas proti Linci?
Především je dobře, že jsme vyhráli dva body. Vynikající je také fakt, že jsme potvrdili předchozí zápas s Villachem, který se nám povedl. Linec byl samozřejmě kvalitnější soupeř, ne náhodou má více než o dvacet bodů více než my, jeho výkony jsou mnohem stabilnější. Zápasy s tímto celkem nám ale sedí. Někdy to tak bývá, že mužstva v lize si sedí víc, nám Linec sedí hlavně tím, že chce hrát hokej, nijak s tím nemazlí. Pak už je to o hokeji a bruslení, my jsme zápas po dlouhé době odehráli na čtyři pětky, což také hrálo v náš prospěch.

Vy sám jste v utkání skóroval, jak byste gól popsal?
Padlo to tam, co víc k tomu říct. Nijak to nepřeceňuju, já mám na ledě a v mužstvu úplně jinou práci. Samozřejmě jsem za gól moc rád, jak říkám, moc jich nedávám. Ale hlavní je, že jsme vyhráli. Dát gól a prohrát? To by nepotěšilo.

⇒  Radek Haman je druhým nejstarším hráčem týmu

Před zápasem s Lincem jste měli dlouhou pauzu, následuje další. Co k tomu řeknete?
Rozhodně je to dobře. My si jeden den odpočineme, pak musíme trénovat. Sezóna je ještě dlouhá, navíc mezi svátky se nastřádalo velké množství zápasů, téměř obden. Nedalo by se vydržet, kdybychom jeli naplno celou dobu, takže určitě budou následovat dynamické tréninky, abychom měli „lehké nohy“. Je to nutnost, my s tím takhle počítáme, možná jen škoda svátků, po letech jsem si myslel, že to bude lepší, ale je to ještě horší než v první lize. Jak říkám, pauza vyhovuje.

Jak jste spokojen s výkony týmu?
Za sebe musím říct, že jsem maximálně spokojen. Asi se budu opakovat celou sezónu, jsme nováček soutěže, na všechno si musíme zvyknout. Na všechny aspekty, ať to jsou soupeři, dlouhá cestování, rozhodčí, vše je úplně jiné. Myslím, že bychom měli být pokorní a skromní a jít svou cestou. Neměli bychom přehnaně plašit, když prohrajeme nějaký ten zápas, víme přeci o tom, že umíme zahrát skvělé duely. A o tom to je, celé mužstvo s každým zápasem roste, takže já jsem spokojen s tím, kde jsme.

Jak se vám hraje s juniory, které máte v pětce a v celé sestavě?
Velice dobře, protože bruslí za mě. (Smích) Samozřejmě jsou mladší, mají to o bruslení a je to výhoda v tom, že lajny jsou tak položeny. Buď je složena kompletně z mladých, nebo tam figurují dva mladí kluci, což je v téhle soutěži jednoduše skvělé. Kdekoliv v EBEL je nějaké kluziště širší, obrací se to jako výhoda pro nás. Je fajn, že máme takto kvalitní mladý základ.

Jak vy osobně strávíte Vánoce?
Dvacátého druhého máme poslední zápas, je možné, že den poté budeme mít ještě trénink. V podstatě Štědrý den bude jediný den volna, od dvacátého pátého jedeme přes Nový rok bez přestávky. Ale den a půl volna, který budu mít, si užiji, vypustím hokej, budu doma a věnovat se rodině. A na to se těším.