David proti Goliáši. Dokáže Znojmo překvapit?

ST 24. 2. 2010
<em>Znojmo</em> - Není co ztratit. Úvodní dva zápasy na severozápadě Čech jasně ukázaly, že Chomutov se ambicemi na extraligu a vítězství v letošním ročníku první hokejové ligy může pyšnit právem. Znojmo se bude před vlastními fanoušky snažit jim tento cíl co nejvíce zkomplikovat a znepříjemnit. Podaří se bojujícím Orlům překvapit jeden z nejlepších týmů, který první ligu v posledních letech hrál? Dokáží sérii prodloužit? Budou k tomu zajisté potřebovat vaši podporu. Třetí zápas čtvrtfinále začíná ve čtvrtek v 17:30 v Hostan aréně, čtvrtý duel přesně o den později.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Dlouhodobě ambiciózní klub hraje v popředí druhé nejvyšší soutěže už několikátou sezónu, veřejně vyhlásil svůj jasný záměr na postup do extraligy a od samého začátku aktuálního ročníku se spolu s Ústím pohybuje v tabulce v jiných bodových oblastech než ostatní celky.

Několikrát se spekulovalo o tom, že by Chomutov licenci na nejvyšší soutěž chtěl dokonce koupit, měl zájem při avizovaném prodeji extraligy ze Znojma, na sklonku roku 2009 dle neoficiálních informací jednal i s Mladou Boleslaví. Nyní ale věnuje veškeré úsilí tomu, aby se o patro výš dostal sportovní cestou.

Hráčský kádr

⇒  Milan Procházka

Duda, Kraft, Hruška, Procházka, Chábera. To je jen výčet několika známých tváří, které se proslavily v extralize, někteří z nich také v elitních zahraničních soutěžích, a nyní oblékají dres KLH Chomutov. Radek Duda, Milan Kraft a David Hruška spolu tvoří extrémně nebezpečné útočné komando, s nímž si dosud nedokázala stoprocentně poradit žádná z prvoligových obran.

Radek Duda je se 60 body jasně nejproduktivnějším hráčem základní části soutěže, navíc druhý útok nabízí další hrozby v podobě hbitého Milana Procházky nebo důrazného a vysokého Trochty. Už tak drtivá ofenziva je navíc podpořena ze zadních řad produktivními beky Bombicem a Grofem. Mezi třemi tyčemi kraluje ještě nedávno jednička pražské Sparty, Jan Chábera.

Již dvojice utkání v průběhu podzimu naznačila, že Chomutov nebude pro znojemský tým oblíbeným soupeřem. Zatímco s Ústím dokázali Orli vždy sehrát vyrovnané partie, síle chomutovského útoku nebyli schopni čelit. Úvodní duel v Hostan aréně prohráli 2:6, odvetu na severu Čech 2:8.

V části sudá – lichá se oba celky nepotkaly, a tak bylo dalším střetnutím až úvodní utkání čtvrtfinálové série. V něm i o den později v odvetě nebylo sebemenších pochyb o tom, kdo je v sérii favoritem a na ledě dominuje. Vítězství 10:1 a 7:1 zvedlo v táboře trenéra Radima Rulíka náležitě sebevědomí a Chomutovští tak prozatím navazují na vynikající čtvrtfinálové výsledky z minulých let.

Z kabiny Orlů

⇒  Budou se Orli takto radovat i proti Chomutovu?

Jako David v biblickém souboji s Goliášem se mohou cítit znojemští hráči a trenéři. Výlet na severozápad republiky dopadl po všech stránkách neúspěšně, ke dvěma jasným porážkám se přidaly také nepříjemné zdravotní problémy, sužující hned několik klíčových hráčů, kteří se přesto budou snažit do čtvrtečního večera dát pokud možno co nejvíce dohromady.

Jan Neliba i Milan Kastner si před znojemskými fanoušky určitě budou přát lepší start do zápasů než v Chomutově. Pozitivní by v tomto ohledu mohla být zkušenost z prvního vzájemného utkání v říjnu, kdy Znojmo téměř celou úvodní dvacetiminutovku vedlo.

Vzájemné duely této sezony

Orli Znojmo – KLH Chomutov 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)
KLH Chomutov – Orli Znojmo 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
KLH Chomutov – Orli Znojmo 10:1 (4:1, 4:0, 2:1)