Do Znojma cestují hladoví býci ze Salzburgu

SO 20. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemský hokejový víkend pokračuje. Po páteční vítězné gólové přestřelce s Villachem čeká na Orly další náročná překážka. Červení býci ze Salzburgu zatím nepodávají oslnivé výsledky, nelze však v žádném případě očekávat, že na znojemském kolbišti skloní své hlavy bez boje. Úvodní buly nedělního duelu vhodí rozhodčí v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Několikanásobný šampion Erste Bank Eishockey ligy a loňský vítěz European Trophy zažívá rozporuplný úvod nového ligového ročníku. Přestože se červení býci pyšní druhou nejproduktivnější ofenzivou celé soutěže, mají na svém kontě prozatím “pouze“ dvanáct bodů, které zajišťují mužstvu kanadského kouče Pierra Pagé až devátou příčku.

Salzburg přitom neodstartoval sezónu špatně, dokázal vysoko přehrát Fehérvár (9:2) či Innsbruck (9:0), s příchodem října se ale dobře nastartovaný stroj zasekl. V posledních pěti kolech dokázali rakouští hráči bodovat pouze jednou – v domácím utkání s Lublaní, kterou porazili 6:3. Salzburg nezvládl ani páteční kolo, v němž podlehl Linzi 3:5.

V brankovišti Red Bullu nalezneme Kanaďana Alexe Aulda, jenž měl do klubu přinést své zkušenosti z působení v NHL. Až překvapivě často však Auld pouští mezi tyče svého náhradníka Luku Gracnara, který má dokonce lepší statistiky než jeho o dvanáct let starší kolega. Situaci mezi gólmany se rozhodlo vedení klubu rázně řešit a tento týden angažovalo do svých řad Bernda Brücklera, jenž působil v ruské či finské nejvyšší soutěži. Brückler by se měl postavit do brány poprvé právě ve Znojmě.

Obranu Salzburgu vede především ostřílený Ross Lupaschuk (3 + 6), jenž si však zároveň v bodování +/- vysloužil nepříliš lichotivé číslo -6. Dalším známým jménem v defenzivě je Matthias Trattnig (3 + 4). Výborně si zatím vede také subtilní zadák Dominique Heinrich (2 + 6).

V ofenzivě hraje prim kanadský útočník Justin Di Benedetto (6 + 9), za ním se pohybují tři jedenáctibodoví forvardi, kterými jsou Justin Keller (5 + 6), jen sto šedesát osm centimetrů měřící Ryan Duncan (7 + 4), a Ryan Kinasewich (4 + 7) – všichni Kanaďané.

Z kabiny Orlů

Páteční zápas na znojemském zimním stadionu přinesl báječnou podívanou, kterou hráči obou týmů okořenili hned dvanácti přesnými trefami. Villach dokázal s hokejisty Znojma držet krok až do začátku poslední dvacetiminutovky, kdy tři góly v rychlém sledu za sebou zajistily domácím dva body. Hattrickem se v utkání předvedl Richard Jarůšek, jednu branku zaznamenali Marek Uram, Jan Šeda, Kyle Wharton, David Bartoš a Jan Lattner.

Marek Uram (3 + 5) si v pátečním utkání připsal gól a asistenci

Trenérské dvojici Martin Stloukal a Petr Kučírek se z velké části vyprázdnila marodka, která trápila tým v minulém týdnu. Stále však na střídačce chybí Peter Pucher a obránce Aleš Sova. „Peter Pucher, jehož trápí natažené postranní kolenní vazy, již začal s týmem trénovat. Do zápasu zasáhne pravděpodobně v pátek ve Vídni. Obránce Aleš Sova má po zásahu pukem zraněnou čelist, ještě stále nesmí na led. Doba léčení se odhaduje na čtrnáct dní,“ osvětlil situaci kolem zraněných hráčů Petr Kučírek.

Salzburg v loňské sezóně nedokázal na jihomoravské půdě bodovat a Orli by rádi v nastoleném trendu pokračovali i v nedělním duelu. „Proti Salzburgu budeme hrát stejně jako v pátek proti Villachu,“ prozradil Kučírek. Dá se tedy opět očekávat divácky atraktivní hokej zaměřený na ofenzivu.

Produktivitě Znojma nadále kraluje mladý útočník Richard Jarůšek (10 + 6), momentálně nejlepší střelec celé ligy. Jedenácti body se prezentuje Kim Strömberg (3 + 8), za finským útočníkem se drží trojice osmibodových hráčů Jan Lattner, Marek Uram a Ondřej Fiala. Ondřej Kacetl se stále pohybuje s úspěšností zákroků 93,0% v nejlepší pětce mezi gólmany.

1. kolo: Salzburg - Znojmo 1:3

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Ulrich Erd, Ladislav Smetana
Čároví: Michael Hofstätter, Walter Zehenthofer (všichni AUT)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Škadra - Jarůšek, Fiala, Bickell - Rožník, Strömberg, Beránek - Beroun, Šeda, Uram - Lattner, Bartoš, Havlík - Komínek.

EC Red Bull Salzburg: Auld – Davison, Lupaschuk, Glenn, Trattnig, Heinrich, Pallestrang, Saab, Grenier – Di Benedetto, Pöck, Kinasewich – Raffl, Duncan, Regier – Kristler, Maxwell, Keller – Obrist, Bruckner, Komarek.

Další zápasy 14. kola

UPC Vienna Capitals - HDD Telemach Olimpija Ljubljana
Moser Medical Graz99ers - Dornbirner EC
AC-KAC - HC TWK Innsbruck “Die Haie“
EC VSV - EHC LIWEST Black Wings Linz
KHL Medveščak Zagreb - SAPA Fehérvár AV19 (hraje se 23. 10.)