Do Znojma míří druhé Ústí

PÁ 9. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - V sobotu 10. října přivítají znojemští hokejisté na domácím ledě druhý celek tabulky. Do města vína totiž zavítá mužstvo z Ústí nad Labem, které již několik let patří k nejlepším v první lize a v sezóně 2007-2008 okusilo dokonce extraligový led. Orli z posledního zápasu v Chrudimi odjeli bez bodu a v tabulce tak spadli o jednu příčku, nyní okupují čtvrté místo. Utkání devátého kola první ligy začíná v sobotu v 17:30 v Hostan aréně.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Ústí není v první lize žádný nováček, ba naopak patří mezi ostřílené celky soutěže. Po sezóně 1997/1998 bylo sice vzhledem k finančním problémům nuceno odprodat druhou nejvyšší soutěž do Chomutova, ale jeho návrat netrval dlouho. Již v září roku 2000 brázdilo opět stadiony klubů I. NHL a o rok později patřilo mezi tradiční účastníky play-off. Největšího úspěchu však dosáhlo v sezóně 2007-2008, kdy slavilo historicky první postup do extraligy. Tam se udrželo pouze rok a sestoupilo.

V uplynulé sezóně Lvi vyhráli základní část první ligy a čekalo na ně urputné finále play-off s brněnskou Kometou. Tu smetli 4:2 na zápasy, ale brány nejvyšší hokejové soutěže jim i přesto zůstaly uzamčeny, neboť v baráži podlehli Mladé Boleslavi jednoznačně 0:4 na zápasy.

⇒  Milan Mikulík působil ve Znojmě v době největšího úspěchu

Soupisku Ústí tvoří samí kvalitní hráči. V brance se střídají Zdeněk Orct a Dušan Salfický. Oba dva gólmani odchytali čtyři utkání, ale úspěšnějším zůstává Salfický s průměrem 0,99 gólu zápas. Jeho služeb formou střídavých startů se však rozhodla využít Plzeň. V útoku nalezneme plno zdatných hráčů, jako jsou Rok Pajič a Jan Alinč. Nesmíme vynechat ani bývalé Orly – David Pazourek a Milan Mikulík. Také v zadních řadách se nachází plno jmen známých znojemskému fanouškovi – Jan Klobouček, Roman Němeček a Ondřej Kříž. Post hlavního trenéra zastává Petr Rosol a jeho asistentem je Milan Skrbek, který ve stejné pozici působil i ve Znojmě.

Výsledky mužstva dokazují, že Ústí patří mezi favority první ligy. Doposud v této sezóně neokusilo porážku a dva body, které mu chybějí na vedoucí Chomutov, ztratilo proti Kadani a Třebíči. V posledním kole rozstřílelo na svém ledě Šumperk, kterým vsítilo osm branek.

Orli se setkali s Ústím naposledy v sezóně 2007-2008, kdy oba celky byly ještě extraligové. V prvním zápase vyhrálo Znojmo 3:2 po prodloužení, další zápas na domácím ledě již tolik dramatický nebyl, neboť Orli převálcovali hosty 4:0. Ve třetím vzájemném utkání poprvé Lvi porazili Znojmo 3:2 a poslední duel se odehrál v lednu roku 2008. Téměř tři tisíce znojemských fandů v Hostan aréně pomohlo Orlům k výhře 5:2.

Čtvrté Znojmo zaostává nad svým sobotním soupeřem o osm bodů. Ve středu odcestovalo na led Chrudimi, odkud odjelo bez bodu po porážce 3:4. O vstřelené branky Orlů se postarali Havlík, Hořava a Haman.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jan Jílek (Praha)
Čároví: Milan Svoboda (Praha), Kamil Zavřel (Praha)

Sestavy z posledního utkání