Do Znojma míří útočník Juraj Rožník

Aktuální zprávy
ČT 13. 9. 2012
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté mezi sebou vítají další novou tvář. Čerstvým přírůstkem do řad Orlů se stává devatenáctiletý Juraj Rožník. Slovenský útočník s mládežnickými reprezentačními zkušenostmi, jenž v minulém roce oblékal převážně juniorský dres Trenčína, podepsal na jihu Moravy roční kontrakt. Vedení si od něj slibuje zvýšení konkurence mezi mladými hráči v A týmu Znojma.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Trenčínský odchovanec svou dosavadní hokejovou kariéru spojoval hlavně se svým rodným klubem. Sto devadesát centimetrů měřící křídelní útočník neunikl ani pozornosti reprezentačních trenérů a v sezóně 2009/2010 se objevil ve výběru Slovenska na MS U18. Na jaře 2011 si ještě oblékl slovenský národní dres na turnaji dvacetiletých v Rusku.

Na startu ročníku 2010/2011 se Rožník rozhodl vyzkoušet štěstí ve WHL, jedné z nejprestižnějších juniorských lig v Kanadě a USA. Pět utkání odehrál v týmu Regina Pats, dalších devatenáct si připsal v barvách Swift Current Broncos. Závěr sezóny již dohrál opět v trenčínské Dukle.

Loňský rok začal Rožník ve slovenské prvoligové Senici, poté ale zamířil zpět do Trenčína, kde se stal tahounem juniorského týmu. S 57 body (16 + 41) byl nejproduktivnějším hráčem základní části soutěže. Ve třech zápasech se také objevil na ledě extraligového A mužstva Dukly. V září 2012 přichází do Znojma.

Foto v anotaci: hkdukla.tipsportextraliga.sk