Do Znojma zavane severský vítr z Kadaně!

ČT 21. 10. 2010
<em>Znojmo</em> - Znovu po týdnu se v Hostan aréně odehraje zápas 1. hokejové ligy, tentokrát 12. kolo. Na ledě změří své síly domácí Orli a Sportovní klub Kadaň. Znojemským se v posledních utkáních zalíbila hra v prodloužení, proto si ji zopakovali hned třikrát za sebou. Ve středu v Litoměřicích ovšem vabank v podobě nájezdů nevyšel, a tak se Jihomoravané vraceli domů pouze s jedním bodem. Nechcete si nechat ujít další zápas orlí družiny? Přijďte si zafandit v sobotu 23. 10. v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Představení soupeře

Město na řece Ohři se rozkládá na severozápadě naší republiky v Ústeckém kraji, přibližně dvacet kilometrů od Chomutova. A právě s chomutovským týmem tvoří Kadaň nerozlučnou dvojici v realizaci výměnných hráčských rošád. Jen před právě probíhající sezónou měnili dres za kadaňský útočníci Václav Eiselt, Stanislav Mikšovic a obránci David Všetečka, Jakub Trefný.

Kromě výše zmiňovaných tvoří kostru mužstva útočníci Ladislav Boušek (8 + 3) a slovenský forvard Tibor Radulay (5 + 3). Tito dva hráči spolu s Eiseltem (5 + 5) a Mikšovicem (2 + 10) také vedou produktivitu svého týmu. V bráně Kadaňských se pravidelně střídají dva gólmani Kamil Jarina a Tomáš Závorka.

Kadaň si pod taktovkou hlavního trenéra Mikuláše Antonika drží průběžnou 11. pozici s odstupem jen čtyř bodů na vedoucí Top 5, kterou uzavírá právě Znojmo. Asistentem Antonika je bývalý extraligový hráč Martin Ťupa, jenž ještě minulou sezónu oblékal červenožlutobílý dres. Po vypadnutí z play-off se rozhodl ve svých devětatřiceti letech ukončit kariéru a vydat se na misi trenérskou.

Orli se radují z gólu v síti Kadaně

V letošním ročníku se zatím hostům daří poměrně solidně. Výhry a prohry střídá s téměř dokonalou přesností. Domácí neporazitelnost ukončila až těsná porážka v minulém kole s Chomutovem 2:3. Z venku ale Kadaň body příliš nevozí, jediné vysoké vítězství 8:1 na ledě Tábora je světlou výjimkou. Jen pro zajímavost zmíníme, že Severočeši dosud nehráli žádné prodloužení a všechny své zápasy ukončili do šedesáti minut čisté hrací doby.

V loňské sezóně spolu sobotní soupeři odehráli jen dvě utkání. První střetnutí na ledě Kadaně vyhráli Znojemští 3:2. V prosincové odvetě na jihu Moravy se radovali hosté z vítězství 4:3, když po výborně sehrané první třetině vedli už 4:0. Orli sice v další části zápasu mocně stahovali, ovšem ani na remízu již nedosáhli.

Z Orlí kabiny

Znojmo má v zádech sérii remíz, která započala v Olomouci, pokračovala doma s Chrudimí a vyvrcholila v Litoměřicích. Dá se očekávat, že tentokrát už se budou chtít domácí vyhnout dalším komplikacím a zase konečně plně bodovat. Nahrává tomu také prázdná marodka, ze které už se do zápasového kolotoče zapojil Jiří Beroun.

Při pohledu na statistiky nedochází k žádným výrazným změnám. Nadále vede Vladimír Říha (7 + 1) před Jakubem Orsavou (5 + 2). Pro milovníky čísel ještě uvedeme, že Luboš Horčička se prozatím pyšní úspěšností 93,15 % s průměrem inkasovaných branek 2,21 na zápas. Znojemští prozatím vstřelili 34 branek, inkasovali jich 29 a v tabulce jim patří 5. místo se ziskem 19 bodů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Miroslav Petružálek (Litvínov)
Čároví: Jan Bertlík, Radek Koskuba (oba Most)

Sestavy z posledních utkání