Do Znojma zavítá Olomouc

ÚT 30. 11. 2010
<em>Znojmo</em> - Znojemští hokejisté si moc odpočinku neužijí. Do 20. prosince, kdy končí první část 1. hokejové ligy totiž musí odehrát ještě osm zápasů. Jako první přichází na řadu celek Olomouce. Orli se pokusí oplatit svému soupeři porážku z prvního vzájemného duelu, ale především navázat na sobotní domácí vítězství nad Benátkami. Úvodní buly bude v Hostan aréně vhozeno v 17:30.

Představení soupeře

Olomouci se v posledních zápasech daří. Z posledních šesti utkání prohrála pouze jednou v Hradci Králové těsně 1:2. Ovšem především poslední dva duely, ve kterých zvítězila, stojí za zmínku. Olomouc nejprve zajížděla na led Ústí nad Labem, kde zvítězila 2:1. Následně – v minulém kole – přivítala doma vedoucí tým Chomutova a znovu si připsala vítězství, tentokrát 3:2.

Velkou zásluhu na obou výhrách měl exznojemský útočník Radim Kucharczyk, který si za oba zápasy připsal dohromady čtyři body za gól a tři přihrávky. Nejproduktivnějším hráčem je však jiný bývalý znojemský hráč, a sice Milan Ministr. Ve 23 utkáních nasbíral osmnáct bodů za sedm branek a jedenáct asistencí. Kromě produktivity dále vévodí statistice nejlepšího nahrávače a s dalším útočníkem Petrem Haluzou i nejlepšího střelce.

foto
⇒  Gólman Štefan Žigárdy se i letos může pyšnit solidními statistikami

Nejlepším obráncem hanáckého klubu je s devíti body za tři góly a šest asistencí Martin Vyrůbalík – paradoxně další hráč, který v minulosti oblékal dres Orlů. V bodování +/- se nejvíce daří s osmi plusovými body Jakubu Bartoňovi, nejtrestanějším hráčem je s 57 trestnými minutami už zmíněný Radim Kucharczyk. Brankářská jednička Štefan Žigárdy zatím odchytala 1365 minut, čelila 678 střelám, inkasovala 51 branek, což představuje průměr 2,24 gólu na zápas a úspěšnost 92,48 %.

Znojmo se s Olomoucí už v této sezóně jednou střetlo. Pro Orly vypadal tento duel velmi slibně, neboť po čtyřiceti minutách díky brankách Hamana a Staňka vedli 2:0. Domácí ovšem dvěma slepenými góly srovnali, vynutili si prodloužení, ve kterém těsně před koncem rozhodl o vítězství Kohoutů Vyrůbalík.

Z kabiny Orlů

Znojemské hráče i všechny jejich fanoušky spláchla po posledním kole 1. hokejové ligy studená sprcha. Ač všichni věřili, že se Orli po sobotní výhře, která znamenala prolomení série sedmi zápasů bez výhry, konečně zvednou a zaútočí v tabulce na elitní osmičku, opak byl pravdou. Svěřenci trenéra Karla Soudka utrpěli na ledě předposledního Písku ostudný debakl 1:9. Otázkou zůstává, jestli hráči zvládnou psychický tlak a do nejbližšího střetnutí půjdou s čistou hlavou.

Vinou zranění stále nehrají Tomáš Hradecký a Martin Podešva. Hostující trenéři mají situaci, co se marodů a zraněných týče, složitější. Proti Znojmu nenastoupí zkušený obránce Radim Tesařík, který si v sobotním mači proti Ústí nad Labem zlomil čelist a bude zhruba měsíc mimo hru. Ze zdravotních příčin nemohou Hanáci počítat asi s dalšími zadáky Jaroslavem Komou a Alexandrem Lhotským.

Hlavní: Zbyněk Kubičík (Brno)
Čároví: Tomáš Klein (Znojmo), Přemysl Skopal (Nový Šaldorf)

Sestavy z posledních utkání

HC OLOMOUC: Žigárdy – Ondrušek, Mikel, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Bořuta – Šedivý, Ministr, Zbořil – Haluza, Domin, Kucharczyk – Černý, Brančík, Řípa – Polodna, Pekr, Meidl.

ORLI ZNOJMO: Horčička (od 41. Panec) - David, Rangl, Pláněk, Štach, Klimeš, Kolafa, Partner – T. Rachůnek, Haman, Havlík – Plášek, Česnek, Beroun – Vyletelka, Říha, Staněk.