Do play-off se snad dostaneme, věří nová tvář zadních řad Lubomír Vosátko

Rozhovory
NE 7. 8. 2011
<em>Znojmo</em> - Jednou z nejvýraznějších posil Orlů před novou sezónou je obránce Lubomír Vosátko. Čtyřiatřicetiletý bek by měl díky svým zkušenostem patřit mezi klíčové osobnosti týmu chystajícího se na premiérový ročník v mezinárodní Erste Bank lize. „Proti rakouským týmům jsem už hrál přípravné zápasy. Věřím, že to bude dobré," říká Vosátko.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Mohl byste stručně zrekapitulovat svou kariéru? Kterými týmy jste dosud prošel?
S hokejem jsem začínal v Praze na Kobře, poté hrál za juniorku Sparty. Z té jsem odešel do Jindřichova Hradce na vojnu hrát první ligu. Následně jsem působil rok v Olomouci a pět let v Opavě. Poté jsem strávil šest let ve Zlíně a rok v Třinci. Loňskou sezónu jsem začal ve slovenském Zvolenu a od její poloviny pak hrál ve Vítkovicích.

Co považujete za svůj největší hokejový úspěch? Je to mistrovský titul se Zlínem?
Určitě to je mé působení ve Zlíně, kde jsem v sezóně 2003/2004 získal titul, a dvě stříbrné extraligové medaile, jedna ještě ve Zlíně a druhá teď ve Vítkovicích.

Prošel jste nějakými mládežnickými reprezentacemi?
Snad v šestnácti letech jsem byl v nějakém výběru Prahy, jinak ne.

Loni to pro vás byla trochu zvláštní sezóna. Začínal jste na Slovensku, poté přešel do Vítkovic, které nakonec získaly druhé místo…
Na Slovensku mi to nesedlo. Ani jejich hra, ani se mi tam nelíbilo, takže jsem se s nimi dohodl na odchodu a šel jsem do Vítkovic. Tam se mi celá sezóna líbila, bylo to jedno z mých nejlepších angažmá.

⇒  Lubomír Vosátko na jednom z prvních tréninků

Kdy proběhl první kontakt se Znojmem?
Radek Haman mi volal vlastně už loni, ale to už jsem měl podepsanou smlouvu. Teď jsme se spojili znovu a dohodli se, že půjdu sem.

Co tedy nakonec rozhodlo pro Orly?
Všechny kluby tlačí na peníze. Já jsem ale v Česku hráč Třince, tam peníze nejsou problém, a oni tak za své hráče chtějí tabulkové hodnoty. Třinec je nejbohatší klub v extralize a je jim jedno, jestli ty peníze dostanou. Sto tisíc jim nijak nepomůže.

Na jak dlouho zde máte podepsanou smlouvu?
Na jeden rok s případnou roční opcí.

Jak se těšíte na to, že si zahrajete mezinárodní Erste Bank ligu?
Samozřejmě se na to těším. Hrál už jsem nějaké přípravné zápasy s rakouskými celky. Věřím, že to bude dobré a dostaneme se do play-off.

Jaké jsou vaše dojmy z prvních dnů ve Znojmě?
Zázemí i chování lidí se zde téměř dá srovnat s extraligou, první tréninky jsou těžké jako ostatně každý rok. Chce to nějaký ten týden na to, aby si člověk vše otlačil a osahal hokejky. Po osmi letech jsem teď navíc změnil značku hokejek, to je také rozdíl. Uvidím, snad bude všechno dobré.