Dobře zvládáme oslabení, těší Jiřího Režnara

Rozhovory
NE 29. 9. 2013
Dvě domácí výhry 5:3 nad Villachem a Innsbruckem značně vylepšily bodové konto Orlů v tabulce EBEL. Čtyřbodový víkend potěšil také kouče Jiřího Režnara. "V sobotu jsme se konečně netřepali o výsledek do poslední minuty," konstatuje spokojeně.

Innsbruck měl před zápasem statisticky nejlepší přesilovky v lize, připravovali jste se na ně nějak speciálně?
Dívali jsme se na video z minulých zápasů. Navíc tam mají Marka Malíka, kterého si pamatuji z Vítkovic, a ten má ránu jako kůň. Nechtěli jsme je tedy nechat střílet od modré. Pořád je to ale přesilovka, pokud si soupeř dá dvě tři rychlé přihrávky, přehraje nás. Se zvládáním oslabením jsme ale spokojení. Máme je nacvičené a dokud mají kluci sílu, jde nám dobře.

Úspěšnost oslabení

Znojmo v úvodních kolech skvěle zvládá hru v početní nevýhodě. Na rozdíl od předchozích sezón v ní patří mezi nejlepší.

• 2011/12: 75,8 % (10. v EBEL)
  • 2012/13: 73,4 % (11.)
  • 2013/14: 90,9 % (2.)

Který z dvojice domácích zápasů hodnotíte lépe?
V pátek jsme hráli proti kvalitnějšímu soupeři a padesát minut to zvládali výborně, poté jsme ale polevili a třepali se o výsledek. Když se hráči dostanou pod tlak a do stresové situace, stáhnou se před branku a čekají, co s nimi soupeř udělá. Je to částečně instinkt. Ukazovali jsme si některé situace na videu, bavíme se o tom v kabině. V sobotu už se to nestalo, tam jsme s jistotou zvládli hru ve čtyřech. To, že jsme tentokrát výsledek v poklidu udrželi, je rozhodně pozitivem.

Jak vypadá zdravotní stav týmu? Zápas s Innsbruckem nedohráli Jiří Beroun ani Patrik Novák.
Báli jsme je, že Jirka Beroun má zlomený klíček v rameni, ale je to jen natažený úpon. Věřím, že v úterý půjde na led. Patrik Novák je mladý pracovitý kluk a myslím, že do deseti dnů by měl být zpátky. U Zdeňka Blatného je to složitější, chystá se teď na magnetickou rezonanci, ale do dvou týdnů by snad mohl začít s tréninkem.

Dalším soupeřem bude v pátek znovu doma Lublaň. Ta je zatím bez bodu poslední a asi bude patřit mezi slabší soupeře...
Neřekl bych, že je to slabší soupeř. Je pravda, že zatím nemají ani bod a několikrát za sebou prohráli, každý tým ale i po takové sérii někdy musí vyhrát. Od úterý, kdy se znovu sejdeme, se na zápas i konkrétně na Lublaň budeme připravovat a mluvit o ní.

Jak vypadá situace kolem Milana Procházky? Zůstane ve Znojmě?
Milan mluvil s vedením klubu. Někdy kolem sedmého října mu končí transfer a údajně má nabídku odjinud. Samozřejmě těžko hráče přemlouvat, aby tu zůstal, pokud má lukrativnější nabídku. Pokud to ale jen trošku půjde, budeme chtít, aby tady zůstal.