Domácí sérii zakončí Znojmo proti vicemistru

SO 24. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Třetí domácí utkání během šesti dnů mají v neděli od 17:30 na programu znojemští hokejisté. Po prohře s Grazem a vítězství nad Lublaní narazí na Klagenfurt, úřadujícího vicemistra soutěže a celek, proti kterému se Orlům zatím letos daří. V dresu rakouského celku přijíždí do Znojma také tři hvězdy z NHL. Nenechte si zápas ujít a přijďte povzbudit znojemský tým!

Představení soupeře

Klagenfurt udržel po úspěšné loňské sezóně téměř kompletní kádr a snažil se jej vhodně doplnit o zahraniční posily, tak aby po dvou finálových prohrách zaútočil na titul. Vstup do ligy nebyl oslnivý, ale tým se držel na předních příčkách tabulky. To se změnilo v listopadu... Po několika porážkách klesl KAC až na osmé místo, nyní je ve vyrovnané tabulce sedmý.

⇒  Kirk Furey, nejproduktivnější obránce Klagenfurtu

Vynucená změna se odehrála na trenérském postu. Hlavní kouč Christian Weber dostal z rodinných důvodů od klubu volno a jeho pozici převzal švédský asistent Christer Olsson. K mužstvu se také v poradní roli vrátil Manny Viveiros, loňský hlavní trenér KAC a současný kouč rakouské reprezentace. Olsson má k dispozici kádr se sehranou a produktivní defenzivou, které vévodí Kanaďan Kirk Furey a posila z Buffala Sabres Tyler Myers.

Také v útoku najdeme posily ze zámořské ligy, dres KAC oblékají Sam Gagner z Edmontonu Oilers a Andrew Cogliano z Anaheimu Ducks – všechno mladí hráči do 23 let. Nejproduktivnějším útokem je elitní formace Lammers – Lundmark – Koch, té se ale v posledních duelech příliš nedaří. Ve dvou dosavadních duelech navíc Klagenfurt vstřelil Znojmu jediný gól. „Znojmo je velmi dobrý tým s kvalitní defenzivou. Musíme hodně střílet a tlačit se k dorážkám. Důležité budou přesilovky. Dokážeme si vytvořit hodně šancí, věřím, že branky přijdou,“ říká trenér Olsson.

Z kabiny Orlů

⇒  Richard Jarůšek je s 16 góly druhým nejlepším střelecem EBEL

Vítězstvím 4:2 nad Lublaní vyšplhali Orli zpět do elitní šestky, konkrétně na pátou pozici. Extrémně vyrovnaný střed tabulky se ale mění každým kolem. Richard Jarůšek si připsal šestnáctou trefu v sezóně a stíhá v tabulce střelců vedoucího Andrewa Kozka z Dornbirnu (17 gólů).

Zápas neodehrál kanadský obránce Kyle Wharton, který zůstal po střetu v tréninku otřesen a s bolestmi hlavy nemohl nastoupit. Jeho start v nedělním duelu je proto nejistý. Chybět bude určitě Marek Uram, kterého kvůli zranění kolene čeká delší pauza.

„V neděli čekám lepší hokej než v pátek,“ myslí si trenér Martin Stloukal. „Zatímco Lublaň se soustředí na defenzivu, KAC chce hrát hokej. Je to kreativní tým. Naším cílem ale zůstávají dva body. Musíme tentokrát hrát celých 60 minut a ne jen 57, jako v pátek,“ upozorňuje.

Při vítězství nad Lublaní odchytal poprvé celé utkání Filip Landsman, připsal si 44 úspěšných zásahů a do branky se postaví také v neděli.

2. kolo: Znojmo - Klagenfurt 5:0
20. kolo: Klagenfurt - Znojmo 1:2

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Gerhard Sporer #8 , Georg Veit #38
Čároví: Michael Hofstätter #89, Manuel Hollenstein #77

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Landsman - Pláněk, Sova, Henry, Kulmala, Stehlík, Štach, Bořuta, Škadra - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Beránek, Bartoš, Rožník.

EC-KAC: Swette - Reichel, Kirisits, Furey, M. Schumnig, Myers, Paul, Steiner, S. Schumnig - Lammers, Gagner, Lundmark - Pirmann, Doell, Schuller - Geier, Cogliano, Scofield - Berr, Schellander, Rassl.

Další zápasy 25. kola

HDD Telemach Olimpija Ljubljana - HC TWK Innsbruck "Die Haie"
UPC Vienna Capitals - Dornbirner Eishockey Club
Moser Medical Graz99ers - EC Red Bull Salzburg