Dopita: Jsem se zápasem spokojený

Aktuální zprávy
ST 23. 11. 2005
Z n o j m o - Po neslaném nemastném výkonu v zápase s Plzní byli určitě příznivci Orlů zvědavi na jejich výkon na domácím ledě. Necelé tři tisícovky diváků mohly být spokojeny. Hrál se pěkný, rychlý, tvrdý, ale férový hokej, navíc Orli zaslouženě vysoko vyhráli. Poprvé po operaci kolena naskočil na led <b>Jiří Dopita</b> a na herním projevu mančaftu to bylo znát. Zkušený centr si také výkon celého týmu pochvaloval: „Dnes se nám konečně podařilo proměňovat šance, kterých si v zápase vytvoříme hodně. Čas ukáže, jestli jsme se dostali do ideální pohody.“
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Po zápase rozdával úsměvy na všechny strany: „Jsem se zápasem spokojený, i když jsme jej mohli rozhodnout dřív, než ve třetí třetině.“ To, že byl při chuti a na hru správně nažhavený, dokazoval nejen pohybem po ledě a nasazením, ale i vstřelenou brankou. Při ní hrál s Pucherem a Uramem. Do konce druhé části zbývala půlminuta, a tak si střídání prodloužil. „To je taktická varianta, kterou zkoušíme. Bylo to pár vteřin před koncem třetiny, tak se trenér rozhodl něco vymyslet. Snažili jsme se využít výhody pobytu v útočném pásmu a naštěstí to vyšlo,“ prozrazuje úspěšný trenérský tah Dopita. Gól byl sice z kategorie "ušmudlaných", ale o to cennější. „Eda (Roman Turek) to měl, pak mu to ale trochu vypadlo. Puk zůstal ležet na brankové čáře, tak jsem ho tam dotlačil,“ dodává s šibalským úsměvem.

Po rošádách v sestavě, zaviněné jednak zraněními a jednak výpadky formy některých hráčů, nastoupilo Znojmo opět ve svém nejsilnějším a také nejúspěšnějším složení. Uram se vrátil k Pucherovi do první řady a Dopita navázal na předchozí spolupráci s mladými křídly Ludvíkem a Eratem. „Změny vyplynuly z toho, že se nedařilo, to se pak trenér snaží něco udělat. Uvidíme, jak se nám bude dařit dál,“ vysvětluje Dopita. Naskočil do sestavy relativně brzy po chirurgickém zákroku. Jeho návrat byl avizován až na dobu před Vánoci. Sám se tomu divil: „Mám čtyři týdny po operaci a jsem teprve týden na ledě. Nečekal jsem, že budu tak brzo hrát. Trochu to ještě cítím, ale jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct a že jsme vyhráli.“