Duba s nulou, Uram dva góly, Slavia stále bez výhry

Aktuální zprávy
PO 22. 9. 2003
Z n o j m o - Dobrý kolektivní výkon celého mužstva přinesl zasloužené vítězství, podtržené první extraligovou nulou <b>Tomáše Duby</b>. Obě branky Znojma vstřelil Marek Uram a obě byly trochu šťastné. První po nepředvídatelném odrazu od spoje na plexiskle, druhou po odrazu od mantinelu přímo před odkrytou branku.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku „Ta moje dnešní první ostrá nula je super. Je to takový bonbónek na který se každý gólman těší a užívá si ho. Kluci hráli dnes supr dozadu. Dávali jsme si větší pozor na obranu, a tak se nedělaly takové chyby jako v Pardubicích. Snad jsme se poučili, včetně mě, protože já jsem tam mohl taky podat lepší výkon. Jsem rád, že jsme to dnes dokázali i kvůli divákům tady,“ viděl utkání mladý znojemský brankář. Jeho výkon si pochvaloval i hlavní trenér Pavel Pazourek: “I když to byla dnes dobrá kolektivní práce celého mančaftu, Tomáš si tu nulu za svůj výkon zasloužil. Je velmi poctivý a pracovitý hráč a myslím si, že má šanci se ještě zlepšovat.“

Obavy ze soupeře, se kterým se více bojuje než hraje hokej, vyjadřoval jediný střelec zápasu Marek Uram: „Věděli jsme, že to bude těžký zápas a že kdo dá první gól, bude mít velkou výhodu. Naštěstí, s pomocí náhody, jsme to byli my. Slavia hraje nepříjemný důsledný hokej s dobrou obranou. Je hrozně těžké se proti nim prosadit. Slavia se teď trápí a jsme rádi, že se zrovna na nás nechytla.“

Znojmo má již mnoho sezón problémy s rozjezdem v soutěži. Trápí ho produktivita i když si vytváří dostatek příležitostí. Příčiny se snažil najít asistent trenéra Milan Kastner: „Neproměňování šancí je v prvé řadě otázka psychiky. Když se hráči daří a padá mu to tam, tak si dovolí daleko víc. Taky častěji střílí. Pokud se nedaří, hledá si každý výhodnější pozici, přihrává, místo aby střílel a z toho dnes už mnoho gólů nepadá. Naopak mnoho jich padá docela náhodně, když soupeře něčím překvapíte. Jako třeba dnes po nepředvídaném odrazu od plexiskla.“ Do dalších bojů ale zůstává optimistou: „Je začátek sezóny a doufám, že dnešní vítězství bude odrazový můstek k tomu, že získáme klid a začneme doma předvádět takový hokej, jaký jsme hráli třeba v přípravě.“