Dubův křest ohněm

Aktuální zprávy
ST 3. 3. 2004
Z n o j m o - Premiéru v play-off české extraligy si odbyl v brance Znojemských orlů brankář <b>Tomáš Duba</b>. Čelil pětačtyřiceti ranám renomovaných slávistických střelců a zvláště kapitána Beránka a nejlepšího střelce Slavie Supa přiváděl k zoufalství. Nejtěžší chvíle prožíval v posledních minutách zápasu. To se na něj sypaly střely ze všech stran a jen notná dávka štěstí mu napomohla k udržení hubeného vítězství. „Byla to těžká premiéra,“ sděluje jedním dechem po utkání.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Tušil, že úvodní zápas nebude lehký. „Slavia jako úřadující mistr je velmi těžký soupeř. My jsme chtěli dneska ten první zápas vyhrát, abychom byli uvolněni a abychom udělali ten první krok. Bohužel jsme v závěru udělali pár chyb a zbytečně jsme je znovu poslali do hry. Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli a doufám, že tak budeme pokračovat dál,“ vyjadřuje naději po povedeném utkání Duba.

Štěstí stálo nejen při znojemském gólmanovi, ale pomohlo i útočníkům. „Kluci dali dneska skvělé góly, kdy vytěžili maximum z mála šancí, které nám Slavia nabídla. Zlomové góly opět obstarala první lajna. Je štěstí, že je máme a doufám, že k nim ještě někdo přidá,“ pochvaluje si mladý znojemský brankář. Na horké chvíle v bráně vzpomíná s ještě oroseným čelem: „Když jsme vedli, tak se do toho Slavia musela začít víc tlačit a měl jsem taky daleko víc práce. Byl jsem rád tak jako všichni gólmani, že jsem byl v permanenci. Dneska mě to naštěstí trefovalo. Začal jsem si taky trochu víc věřit, protože tam určitá nervozita byla. Tu poslední minutu jsem dlouho rozdýchával ale zvládli jsme to a už je to dobrý.“

Dvěma důležitými body za třetí branku a asistenci u čtvrté poslední přispěl k vítězství nejlepší znojemský obránce David Havíř. I on si po zápase oddechl: „Byl to hrozně těžký zápas, neuvěřitelně silový. Slavia zabetonovala střední pásmo tak, jak jsme to čekali.“ A také připomíná, že paní Šťestěna stála na straně Orlů: „Rozhodly maličkosti, a když jsme dali ke konci dva góly, měli jsme štěstí a zaplaťpanbů jsme vyhráli. Vypadalo to, že zápas už spěje k remíze, do prodloužení, ale pak se nám povedly dvě pěkné akce a zvítězili jsme.“