Dvě nejlepší ofenzivy ligy proti sobě, do Znojma míří Salzburg

18.12.2014 | Vojta Pojer

Po dvou týdnech je tu opět domácí zápas! Na jih Moravy přijede první tým tabulky Salzburg, jenž v si bude chtít spravit chuť po prohře s Linzem. Vůbec poprvé bude celý zápas vysílán v celostátní televizi. Na led také spadne sprcha plyšáků pro děti z Dětského centra. Buďte u toho! Zápas začíná v pátek v 18:30.

» Hvězda soupeře
Asistent kapitána rakouské reprezentace, obránce, který vstřelil gól na olympijských hrách. Tahoun defenzivy Red Bullu Matthias Trattnig je v Salzburgu stálicí.

Rudí býci v posledních pěti zápasech tápou. Sice získali pět bodů, ale oproti suverennímu zbytku sezony to není velký úspěch. V posledním zápase padl Salzburg před zraky domácích fanoušků s Linzem 2:4, když postupně dvakrát vedl, ale pak nechal soupeře třikrát skórovat. V sestavě hostů bude jistě chybět obránce Brian Fahey. Návrat do sestavy bude naopak slavit brankář Luka Gračnar, který se uzdravil z vleklého zranění. Spolu s tím opuští tým Red Bullu Niko Hovinen, jemuž skončil try-out.

Orli se již se svým pátečním soupeřem v této sezoně dvakrát střetli. Pokaždé se radoval hostující tým, nejdříve Orli ještě v září podlehli doma Salzburgu 1:3, v říjnu jej venku porazili 5:4. I tak ale býci vedou tabulku venkovních zápasů, kde ve třinácti zápasech nebodovali jen třikrát.

Znojmo v posledních třech utkáních získalo pouze bod, který vydolovalo proti Lublani po nájezdech. O minulém víkendu byli znojemští hokejisté na tripu Dornbirn – Innsbruck, tam ale vstřelili jen jeden gól. I tak ale proti Salzburgu budou pomýšlet na výhru, proti tomuto soupeři se jim dlouhodobě daří. Dobré zprávy přicházejí ze znojemské marodky. Jan Lattner již trénuje a příští týden by se již mohl podívat do zápasu. Také Martin Bača trénuje, jeho start proti Salzburgu je však nejistý. Mimo hru i nadále zůstává Pavel Rosa.

Orli v televizi

Poprvé od vstupu do EBEL budou Orli hrát před zraky českých televizních diváků. Přímý přenos z utkání provede stanice SPORT 5 s komentářem Radka Macháčka a Martina Procházky. Přenos začíná v 18:25.

Plyšáková sprcha

Akci s názvem Plyšová sprcha připravila Green Way Ecompany společně s klubem Orli Znojmo. Jedná se o charitativní sbírku, při které se po první třetině nahází dary na ledovou plochu. Všechny plyšové medvídky i další hračky následně posbíráme a předáme jako dárek do Dětského centra Znojmo.

Přijdete na stadion bez plyšáka? Nezoufejte! Ve stánku u pódia s roztleskávačkami si jej budete moci zakoupit za 20,- Kč. Zároveň zde bude umístěna kasička, do níž můžete vhodit příspěvek, jenž bude po dohodě s organizacemi použit na nákup potřebných věcí pro děti, a nebo předán jako dárkový šek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 10 2 1 5 60:54

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 5. 1.
body 31 40
aktuální forma Znojmo - Lublaň 2:3sn
Dornbirn - Znojmo 5:1
Innsbruck - Znojmo 2:0
Salzburg - Linz 2:4
Innsbruck - Salzburg 1:2p
Salzburg - Fehérvár 6:3
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Thomas Raffl, 32 bodů (18 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Troy Milam, 19 bodů (5 + 14)
brankáři Chris Holt (88,89 %) Bernd Brückler (90,54 %)
využití přesilovek 28,47 % 27,12 %
úspěšnost oslabení 75,00 % 90,48 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #23 Stefan Siegel, #9 Shane Warshaw
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #? Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Holt (Nechvátal) – Bořuta, Klimíček, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Jass – Beroun, Šeda, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Bartoš, Abdul – Novák, Fiala, Rehuš – Špaček.
Hovinen (Brückler) - Trattnig, Heinrich, Pallestrang, Kutlák, Milam, Pöck - Latusa, Komarek, Raffl - Sterling, Duncan, Hughes - Welser, Walter, Beach - Cijan, Brücker, Rauchenwald.

Co jsme psali před lety