EBEL jde správným směrem, vzkazuje z mistrovství André Lakos

ICE Hockey League
ST 8. 5. 2013
<em>Helsinky</em> - Rozzářené tváře rakouských hokejistů v mix zóně po zápase s Lotyšskem dávaly tušit, čeho jižní sousedé v úterý v Helsinkách dosáhli. Vítězství 6:3 dává outsiderovi solidní šanci na záchranu v elitní skupině šampionátu. Tým složený převážně z hráčů EBEL je tak po únorovém nečekaném postupu na olympijské hry v Soči blízko dalšího úspěchu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nováček elitní skupiny se přitom měl spoléhat hlavně na Thomase Vanka, hvězdu Buffala Sabres. Úspěšný střelec je ale z formy. V Helsinkách dal ve třech duelech dva góly, jenže další stoprocentní šance spálil.

Už třikrát jej spoluhráči vyslali do samostatných nájezdů. Výsledek? Dvakrát tyč a jeden zásah brankáře. "Momentálně se mi nedaří, je to pravda. Nezbývá než se snažit dál. Do šancí se dostávám, alespoň to je povzbuzující," řekl Vanek.

⇒  André Lakos je se svými 200 cm výraznou postavou na ledě

Naštěstí pro něj ho zastupují spoluhráči. V zápase s Lotyšskem hlavně obránci, kteří se postarali o tři ze šesti gólů. "Výhra nám dává sebedůvěru," potvrdil André Lakos, autor gólu na 2:1.

Právě on byl jedním z těch, kteří si v zákulisí měli stěžovat na špatné vybavení a materiální zajištění rakouské reprezentace. Přes dva metry vysoký zadák ale spekulace vyvrací. "Oproti situaci před pár lety je to jiné. Máme nové trenéry, nový realizační tým. Cítím, že držíme spolu. Každý dělá, co nejlépe dovede," řekl.

Lakos v uplynulé sezóně nastupoval v EBEL za UPC Vienna Capitals, předtím hrál i v Rusku, Švédsku, Německu a nižších zámořských soutěžích. Má tedy prostor ke srovnání. "EBEL je soutěž, která se každým rokem zlepšuje. Vienna Capitals i Red Bull Salzburg se probojovaly do semifinále European Trophy, Salzburg ji dokonce vyhrál. Celá liga jde správným směrem," vzkázal.

To podle Lakose platí i pro zahraniční kluby v mezinárodní lize. "Hrál jsem v září v Pule v historickém amfiteátru a byl to úžasný zážitek. Medveščak teď dokonce vstoupil do KHL. Mají hodně fanoušků, dobré zázemí. Budu jim držet palce. Zahraniční týmy ligu obohatily a myslím, že i pro ně to byl dobrý krok," dodal.